نمایشگاه پنجمین دوسالانه مجسمه سازی معاصر تهران با تم فضای ذهنی «صلح، زندگی و افق آینده» از روز ۳۰ آبان ماه در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح و تا پایان روز ۱۹ بهمن ماه ادامه دارد.

دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری انجمن هنرمندان مسجمه ساز ایران، پنجمین دوسالانه مجسمه سازی معاصر تهران را با تم فضای ذهنی «صلح، زندگی و افق آینده» با ۱۱۲ اثر از ۱۰۵ هنرمند در بخش مسابقه و ۱۷ اثر از ۱۷ هنرمند در بخش مهمان در ۹ گالری موزه هنرهای معاصر تهران از روز ۳۰ آبان ماه افتتاح و تا ۱۹ بهمن ماه ۱۳۸۶ ادامه دارد.

بنا بر همین گزارش، پنجمین دو سالانه مجسمه سازی معاصر تهران با هدف ایجاد زمینه و فضای رقابتی سالم و بسترسازی برای کشف و بروز استعدادهای جوان و توسعه هنر مجسمه سازی معاصر ایران و حضور در عرصه های بین المللی برگزار و معرفی شدند.

به همین منظور مراسم اهدای جوایز روز پنجم دی ماه در سالن اجتماعات موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد و به هنرمندان برگزیده اول تا سوم به ترتیب ۲۰، ۱۵ و ۱۰ سکه بهار آزادی، تندیس دوسالانه و سفر مطالعاتی یک ماهه به کشور فرانسه از طرف دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین جایزه ویژه هنرمند زیر ۳۵ سال، دیپلم افتخار، تندیس دو سالانه و سفر مطالعاتی به کشور فرانسه اهدا شد.

همچنین هیات داوران جایزه فرهنگستان هنر پس از بررسی تمامی آثار و با در نظر گرفتن خط سیر مجسمه سازی معاصر ایران به سه هنرمند برگزیده بدون در نظر گرفتن رتبه به هر هنرمند پنج سکه بهار آزادی به همراه دیپلم افتخار اهدا کردند.

به گزارش خبرگزاری ایسکانیوز، در طول برگزاری پنجمین دو سالانه مجسمه سازی معاصر تهران سخنرانی هایی با حضور صاحب نظران، استادان، هنرمندان و مجسمه سازان در ارتباط با هنر مجسمه سازی در سالن اجتماعات موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.