مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از احتمال افزایش ۱۵ درصدی آب بها در سال ۸۷ خبر داد.

مجید نامجو در گفتگو با مهر در خصوص تغییر در وضعیت آب بها در سال آتی گفت: راجع به افزایش آب بها چیزی در لایحه بودجه سال آتی کشور دیده نشده ولی این امکان وجود دارد که وزارت نیرو از مکانیزمی که سال گذشته مجلس در اختیار دولت برای تغییر آب بها گذاشته بود و دولت از آن استفاده نکرد، بهره گیرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در توضیح این مطلب افزود: سال گذشته مجلس به دولت اجازه داد تا آب بهای زیر الگوی مصرف را ۱۵ درصد و بالای الگوی مصرف را ۱۰ درصد افزایش دهد که البته دولت به وزارت نیرو این اجازه را نداد که برای مصارف زیر الگوی مصرف افزایش قیمت داشته باشد و فقط اجازه داد در سال ۸۶ آب بهای مصرف کنندگان بالای الگو را ۱۰ درصد افزایش دهد.

به گفته وی این امکان وجود دارد تا در راستای تعاملات انجام شده و خدمت رسانی بیشتر از سوی شرکتهای آب و فاضلاب سراسر کشور دولت اجازه دهد تا در سال آتی آب بها برای مصرف کنندگان زیر الگوی مصرف ۱۵ درصد افزایش قیمت داشته باشد که این امر هنوز در دست مذاکره است.

نامجو در خصوص بودجه فاضلاب در سال آتی گفت: این بودجه تقریبا به میزان سال گذشته دیده شده و البته در لایحه پیش بینی شده که ۱۶ درصد افزایش در اقلام بودجه ای بخش آب رسانی و فاضلاب داشته باشیم که امید می رود این موضوع در مجلس به تصویب رسد.

وی افزود: اعتبارات دولتی محدود است و همه بخشهای کشور به این اعتبارات نیاز دارند اما بحث ما این است که موضوع فاضلاب کشور با اعتبارات دولتی قابل حل نیست و باید مکانیزمهای دیگری برای تامین مالی آن اتخاذ شود.