آمریكا با وجود موافقت ۱۴عضو شورای امنیت با صدور بیانیه‌ای اصلاح شده كه جنایت رژیم صهیونیستی در غزه را محكوم می‌كرد، مخالفت كرد و عملا مانع از تصویب آن شد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، "جاد‌الله الطلحی" سفیر لیبی در سازمان ملل متحد كه ریاست شورای امنیت را برای این ماه بر عهده دارد، گفت: ۱۴عضو از ۱۵عضو شورای امنیت چهارشنبه شب با بررسی متن بیانیه اصلاح شده كارشناسان شورای امنیت موافقت كردند اما یكی از اعضای گفت باید این مسئله را به كشورش ارجاع دهد و با آنها رایزنی كند. تصویب یك بیانیه در شورای امنیت به رای مثبت همه اعضا نیازمند است.

بیانیه اصلاح‌شده كارشناسان شورای امنیت سازمان ملل متحد بر لزوم توقف فوری تمامی اقدامات خشونت‌آمیز در غزه و جنوب اسرائیل شامل حملات موشكی به اسرائیل تأكید می‌كند.

در متن بیانیه اصلاح شده این پیش‌نویس همچنین از رژیم صهیونیستی خواسته شده است كه "بستن نقاط عبور و مرور به غزه را به حال تعلیق در آورد و این تصمیم را عملا به مورد اجرا بگذارد."

آمریكا چهارشنبه از صدور بیانیه سازمان ملل در محكومیت محاصره شدید غزه توسط نظامیان رژیم صهیونیستی جلوگیری كرد. آمریكا تاكید كرد در این بیانیه باید ذكر شود كه فلسطینی‌ها باعث حمله اسرائیل به غزه شده‌اند.

آمریكا، رژیم صهیونیستی را متحد راهبردی خود می‌داند و در سالهای اخیر صدور هر گونه بیانیه و یا قطعنامه علیه این رژیم در مجامع بین‌المللی و از جمله شورای امنیت را با وجود جنایات وحشتناك آن، وتو كرده است.

در متن پیش‌نویسی كه لیبی پیش از این ارائه كرده بود و با وتوی آمریكا روبر شد، از رژیم صهیونیستی خواسته شده بود هر چه سریعتر به محاصره نوار غزه پایان بدهد و بدون اینكه در آن به شلیك موشك از نوار غزه به سوی اسرائیل اشاره‌ای داشته باشد از تل‌آویو خواسته شده بود كه سوخت مورد نظر مردم غزه را تامین و زمینه را برای ورود كمك‌های بشردوستانه به فلسطینیان فراهم آورد.

رژیم صهیونیستی از روز پنج‌شنبه گذشته به بهانه مقابله با پرتاب موشك از نوار غزه به سرزمینهای اشغالی مانع از ورود سوخت و مواد غذایی و مواد اساسی مورد نیاز مردم به این منطقه شده بود.

رژیم صهیونیستی روز سه شنبه در پی فشارهای بین‌المللی ارسال سوخت به نوار غزه را از سرگرفت.