در حالی كه معضل قطع گاز از حدود بیست روز پیش، دامنگیر مردم برخی نقاط كشور شده و به رغم تلاش‌ها، همچنان در برخی نقاط كشور ادامه دارد، این مشكل به وضعیت برق و مخابرات كشور نیز سرایت كرده است.

امروز، وزیر نیرو اعلام كرد: همه تلاش ما بر این است كه به خاطر محدودیت گاز و سرمای حاكم در كشور، شاهد خاموشی نیروگاه‌ها نباشیم، اما به خاطر این كه گاز نیروگاه‌ها را به سمت منازل و خانه‌ها هدایت كنیم، شاهد قطع برق در برخی مناطق هستیم.

فتاح با اشاره به تدبیر وزارت نیرو برای مقابله با این روند گفت: همه تلاش ما بر این است كه روزها خاموشی نداشته باشیم و به همین دلیل، چون شب‌ها سرما بیشتر می‌شود، ما گاز را به سمت منازل هدایت می‌كنیم و در برخی از مناطق، شب‌ها از ساعت ۱ تا ۵ بامداد، شاهد خاموشی هستیم.

این در حالی است كه به علت شدت و بی‌سابقه بودن سرما در كشور و تأمین نشدن گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها از سوی شركت ملی گاز ایران، مصرف سوخت مایع نیروگاه‌ها افزایش یافته و هم‌اكنون نیروگاه‌ها از نظر میزان سوخت مایع در شرایط حداقل تأمین هستند.

گفته می‌شود، میزان ذخایر پیش‌بینی شده سوخت مایع برای نیروگاه‌ها، بنا بر میانگین دمای سال‌های گذشته صورت گرفته و سرمای بی‌سابقه زمستان امسال، ‌باعث افزایش مصرف سوخت مایع نیروگاه‌ها شده و به رغم تلاش مسئولان شركت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و مدیران و مسئولان شبكه حمل‌ونقل جاده‌ای و ریلی كشور در سوخت‌رسانی، نیروگاه‌های كشور، همچنان با مشكل جدی تأمین سوخت مایع روبه‌رو هستند.

هرچند به دلیل تأمین بخش چشمگیری از برق نیروگاه‌های كشور با نیروگاه‌های سوختی، ارتباط قطعی برق با كمبود گاز تا انداز‌ه‌ای توجیه‌پذیر است، اما معلوم نیست چرا در هفته‌های اخیر، به شكل محسوسی اختلال در سیستم مخابرات كشور پدید آمده است!

بر پایه این گزارش، در هفته‌های اخیر، تلفن‌های همراه، دچار معضل قطع پیاپی و روی‌ هم افتادگی خطوط شده است. همچنین در برخی موارد، پیغام عجیب دیگری با این عنوان به گوش می‌رسد كه شماره مورد نظر شما اشتباه است.