به‌دلیل عوارض ناشی از عفونت ریه، مشكلات قلب، كلیه و دستگاه تنفسی ژازه طباطبایی به اغما رفت.

شاعر آوانگارد قلمروهای آهنی كه تحت مراقبت متخصصان قلب، كلیه و ریه به بخش سی‌سی‌یو منتقل شده است، وضعیت عمومی مناسبی ندارد.

مسوول بخش مراقبت‌های ویژه‌ی بیمارستان آتیه به ایسنا گفت: طباطبایی از شامگاه گذشته به‌خاطر پایین آمدن هوشیاری در سی‌سی‌یو بستری است و فعالیت كلیه‌های او هم مختل شده‌اند.

وی در حال حاضر تحت نظر عبدالله موثقی - متخصص و قلب و عروق - و متخصصانی دیگر است.

این هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز ۷۷ ساله كه از نیمه‌ی آذرماه به‌دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه‌ی لگن در بیمارستان بستری و مورد عمل جراحی قرار گرفت، پس از پایان دوره‌ی نقاهت از یك ماه پیش به آسایشگاه سالمندان فرزانگان منتقل شد، اما در پی مشكلات ناشی از بلعیدن غذا به خون‌ریزی معده دچار و از حدود ۱۰ روز پیش به بیمارستان عیوض‌زاده و در پی آن، به بیمارستان آتیه انتقال داده شد.

طباطبایی كه نوشتن را از ۱۲سالگی آغاز كرده، تاكنون بیش از ۴۰ جلد كتاب شامل داستان‌های فولكلور، رمان، شعر، نقدهای هنری و نمایشنامه منتشر كرده است.

وی پیش از ورود به دانشگاه، یك روزنامه را هم منتشر كرد، پس از آن به كارگردانی،‌ هنر دراماتیك، باله و نقاشی و مجسمه‌سازی علاقه‌مند شد.

طباطبایی پایه‌گذار و مدیر گالری هنر مدرن ایران "هنر جدید"‌ است. آثارش در استرالیا، چین، انگلیس، فرانسه، ‌آلمان، یونان، هند، ایران، ایتالیا، موناكو، اسپانیا، سوئد،‌ تركیه، آمریكا و یوگسلاوی نمایش داده شده‌اند.

همچنین آثار وی به جشنواره‌های پاریس، سن پائولو و جشنواره دوسالانه ونیز رفته و بیش از ۱۰ جایزه‌ی جهانی را دریافت كرده‌ است.