وزیر نیرو با بیان اینكه تلاش و تاكید تمام مسئولین كشور بر این است كه اولویت بر گازرسانی به منازل باشد، گفت:به خاطر اینكه گاز نیروگاه‌ها را به سمت منازل هدایت ‌كنیم، شاهد قطع برق در برخی مناطق به صورت كوتاه مدت هستیم.

پرویز فتاح وزیر نیرو امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره‌ی خاموشی‌های اخیر در برخی از مناطق اظهار داشت:‌ تمام سعی ما بر این است كه بخاطر محدودیت گاز و سرمایی كه در كشور حاكم شده شاهد خاموشی نیروگاه‌ها نباشیم،‌ اما به خاطر اینكه گاز نیروگاه‌ها را به سمت منازل و خانه‌ها هدایت می‌كنیم، شاهد قطع برق در برخی مناطق هستیم.

وی با بیان اینكه تلاش و تأكید تمام مسئولین كشور بر این است كه اولویت بر گازرسانی بر منازل باشد،‌ تصریح كرد: ما همیشه از اول دی ماه از ذخایر خود استفاده می‌كردیم، اما امسال به دلیل سرما از اول آذرماه از ذخایر خود استفاده كردیم.

وزیر نیرو با تأكید بر اینكه اولویت كار بر تأمین گاز خانگی است؛ گفت: نیروگاه‌ها اكنون شاهد محدودیت گاز می‌باشند و به همین دلیل ما مجبور به استفاده از منابع ذخیره خود می‌باشیم.

فتاح با ابراز امیدواری از اینكه با هماهنگی و همكاری همه دستگاه‌ها و مردم بتوان چند روز آینده سرما را نیز مدیریت كنیم،خاطرنشان ساخت: همه سعی ما بر این است كه روزها خاموشی نداشته باشیم و به همین دلیل چون شب‌ها سرما بیشتر می‌شود ما گاز را به سمت منازل هدایت می‌كنیم و در برخی از مناطق شب‌ها از ساعت ۱ تا ۵ بامداد شاهد خاموشی هستیم.