دو نوجوان ایرانی دیپلم‌ افتخار سومین المپیاد هنر بنیاد آیكف (ICAF) آمریكا را در رشته نقاشی از آن خود ساختند.

به نقل از روابط عمومی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، ملیكا ربیعی و شهرزاد صالحی دو دختر ۸ ساله و ۱۲ ساله عضو مركز آفرینش‌های فرهنگی و هنری كانون تهران در حالی این جایزه را به دست آوردند كه نزدیك به ۳ میلیون اثر از ۱۰۰ كشور جهان در این رقابت بزرگ هنری شركت داده شده بود.

بنیاد آیكف (ICAF) مؤسسه‌ای غیرانتفاعی است كه در آمریكا با هدف ایجاد تفاهم و اعتماد میان كودكان جهان و ترویج صلح و پرهیز از جنگ و خشونت از راه هنر فعالیت می‌كند و از سال ۱۹۹۹ علاوه بر برگزاری مسابقه، بیش از ۵۰ نمایشگاه را از آثار كودكان در سراسر دنیا برپا كرده است.

مسابقه المپیاد هنر این بنیاد هر چهار سال یك بار برگزار می‌شود و موضوع سومین دوره آن «ورزش مورد علاقه من بود» كه در نهایت تنها ۱۰۰ اثر از ۵۰ كشور جهان موفق به دریافت جایزه شدند. به گفته برگزار كنندگان این رقابت هنری، كودكان زمانی می‌توانند مهارت‌های رهبری و اداره جوامع را كسب كنند كه دو مهارت بیان هنری و ورزشی را با یكدیگر پیوند دهند و این المپیاد تلاش می‌كند تا كودكان را به پروراندن توانایی‌های جسمانی و سپس برانگیختن آنها به بیان خود از راه هنر تشویق كند. این جشنواره و نمایشگاه در پایان سال ۲۰۰۷ میلادی در مركز خرید ملی واشنگتن در آمریكا برگزار شد.

دفتر اصلی آیكف در واشنگتن قرار دارد ولی دفتر دیگر این بنیاد در مونیخ آلمان برنامه‌های آن را در اروپا هماهنگ می‌كند.

كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان آثار ۲۷ عضو خود را از سراسر كشور در این المپیاد شركت داده بود.