وزیر نیرو گفت: نرخ تعرفه مناطق پر مصرف برق در روزهای سرد در دوره‌ای كه با قطع گاز مواجه بودند كاهش می‌یابد.

فتاح وزیر نیرو صبح امروز چهارشنبه پس از جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره وضعیت تولید برق در كشور اظهار داشت: با تمهیدات اندیشیده شده مشكلی از لحاظ تولید نداشتیم و برق مورد نیاز تأمین شده و برخی از مشكلات در برخی شهرها به علت حوادث بوده نه به علت كمبود تولید.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره افزایش مصرف برق در شهرهایی كه با مشكل قطعی گاز مواجه بودند و به تبع آن هزینه‌های مصرف آنان افزایش یافته اظهار داشت: ما متوجه مشكل شهرهای شمالی كشور هستیم كه به علت قطعی گاز مصرف برق بالا رفته و از این جهت مشكل تولید نداشتیم.

وزیر نیرو ادامه داد: با توجه به اینكه مصرف برق افزایش یافته تعرفه‌های آنان نیز تصاعدی حساب می‌شود و به همین جهت ما طرحی را آماده كرده‌ایم كه با توجه به نظر مثبت رئیس جمهور اگر در دولت تصویب شود، نرخ تعرفه این مناطق را در دوره‌ای كه با قطع گاز مواجه بودند كاهش می‌دهیم.

فتاح در پاسخ به سؤالی درباره بدهی تركمنستان به ایران بر سر سد دوستی گفت: ما از نظر تسویه حساب در سد دوستی روال منطقی، حقوقی و اداری را پیش می‌بریم و آنها نیز بدهی خود را انكار نمی‌كنند و تسویه حساب‌های مالی ادامه دارد.