كارگاه‌های تخصصی هنرهای سنتی كه در ۱۸ رشته مختلف و با حضور استادكاران و هنرمندان برجسته این هنر از شهرها و مناطق مختلف ایران همزمان با نمایشگاه و گردهمائی بزرگ گنجینه هنرهای از یاد رفته ایران در صبا برگزار شده بود با اهدای تندیس و لوح تقدیر به كار خود پایان داد.

به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، كارگاه‌های تخصصی هنرهای سنتی كه همزمان با نمایشگاه و گردهمائی گنجینه هنرهای از یاد رفته ایران در ۱۸ رشته مختلف و با حضور استادكاران برجسته از شهرها و مناطق مختلف ایران در مؤسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار شده بود، طی مراسمی با حضور محسن زارع مدیر عامل مؤسه صبا و مهدی مكی نژاد دبیر علمی همایش، با اهدای تندیس فرهنگستان هنر و لوح تقدیر به استادان برجسته به كار خود پایان داد.

این كارگاه‌ها برای نخستین بار طیف وسیعی از هنرهای كمتر شناخته شده و رو به فراموشی ایران را به علاقه‌مندان معرفی كرد و مراحل ساخت و تولید آثار را از نزدیك به نمایش گذاشت.

در این نمایشگاه انواع هنرهای سنتی، آئینی، ‌اقلیمی و بومی كشورمان در یك گستره زمانی چند ساله به وسعت ایران، در رشته هایی چون قطاعی، صحافی، فولاد سازی، قفل سازی، گیوه دوزی،‌ ملیله دوزی،‌ آجرتراشی، رنگرزی، مهر سازی، شال بافی و ... ارائه شد.

در مراسم اختتامیه این كارگاه‌ها، تمامی استادكاران شركت كننده در بخشهای مختلف لوح تقدیر موسسه فرهنگی هنری صبا، تندیس فرهنگستان و سكه بهای آزادی از مدیر عامل موسسه صبا، دریافت كردند.

همچنین محسن زارع مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری صبا از حضور آنان در اشاعه و احیا هنرهای سنتی و ‌بومی قدردانی كرد و نقش این هنرها را در ایجاد جریان هنر ملی كه مبتنی بر فرهنگ، باورها و هویت معنوی، ‌تاریخی و اجتماعی مردم ماست،بسیار تعیین كننده و اثر گذار دانست.

نمایشگاه گنجینه هنرهای از یاد رفته ایران با نمایش چند صد اثر نفیس و منحصر به فرد از هنرهای ایران از دوران تیموری تا قاجار همچنان تا پایان دی ماه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.