مصطفی گودرزی گفت:‌ تركیب‌بند محتشم كاشانی قرار بود در قالب نمایشگاه بزرگی شامل بخش‌های گرافیك،نقاشی،تصویرسازی و خوشنویسی ارائه شود ولی به علت محدودیت بودجه تنها در ۱۲ تابلو نقاشی خلاصه شد.

مصطفی گودرزی رییس گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر درباره نمایشگاه نقاشی ۱۲تركیب بند محتشم كاشانی گفت: قرار بود تركیب‌بند محتشم كاشانی در قالب نمایشگاهی بسیار بزرگ همراه با انتشارات قابل توجه به آثار هنری تبدیل شود و در بخش‌های طراحی گرافیك،نقاشی و تصویرسازی برگزار شود و گروهی از خوشنویسان نیز اشعار را در كنار این تصاویر خوشنویسی كنند، ولی به دلیل كمبود زمان و بودجه لازم تنها موفق شدیم بخش نقاشی آن را عملی كنیم و بدین ترتیب از ۱۲ نقاش دعوت كردیم كه هر كدام یكی از بندهای این تركیب بند را انتخاب كنند و متناسب با حال و هوای آن شعر آثارشان را خلق كنند.

وی افزود: مهدی حسینی،ایرج اسكندری،حبیب‌الله صادقی،مرتضی اسدی،زهرا رهنورد،غلامعلی طاهری، صداقت جباری،محمدعلی بنی‌اسدی،عبدالحمید قدیریان،كاظم چلیپا،حسین شناور و من ۱۲ هنرمندی هستند كه ۱۲ بند محتشم كاشانی را نقاشی كردند.

گودرزی با اشاره به هنرهای عاشورایی هنرمندان كشورمان گفت: اگر چه در عرصه هنرهای عاشورایی، هنرمندان تجسمی معاصر كشور ما طی ۳۰ سال اخیر فعالیت‌هایی داشتند ولی برای اولین بار است كه این هنر عاشورایی به صورت گروهی و از سوی ۱۲ هنرمند معاصر ارائه می‌شود كه نتیجه آن را باید در نمایشگاه این آثار دید.

وی افزود: این نمایشگاه مجموعه‌ای بسیار متنوع و رنگین خواهد بود از اشعار محتشم كاشانی كه حاصل كار هر چه باشد تجربه جالبی است.

گودرزی ابراز امیدواری كرد كه برخی مناسبت‌های اعتقادی،تاریخی،ملی و ادبی ایران به روز ،ماه و هفته خاصی محدود نشود و در خصوص مسئله عاشورا نیز كه جزء‌ اعتقادات قدرتمند شیعی ماست شرایطی برای هنرمندان علاقه‌مند فراهم شود كه در طول سال به این مقوله‌ها بپردازند.

گودرزی رییس گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر با اشاره به توجه و تمركز فرهنگستان به هنرهای آیینی و مذهبی گفت:هنر های آیینی ومذهبی ما كه بخش عمده‌ای از آن در حماسه عاشورا متجلی می‌شود از جمله برنامه‌هایی است كه فرهنگستان آغاز كرده است و در قالب انتشارات،نشست‌ها،نمایشگاه متجلی می‌شود.

وی اضافه كرد:‌ ۱۲ تابلو نقاشی از تركیب‌بند محتشم كاشانی نیز به همراه آثار دیگری با همین مضمون در ایام محرم و صفر در مؤسسه فرهنگی -هنری صبا و یا موزه هنرهای معاصر فلسطین برگزار خواهد شد.