مدیر عامل شركت توانیر با بیان اینكه انتقال گاز به نیروگاه‌ها همچنان محدود است گفت: انتقال سوخت مازوت به نیروگاه های كشور در حال حاضر برای جلوگیری از كمبود تولید برق ادامه داشته و دیگر خاموشی برق وجود ندارد.

محمد علی وحدتی افزود: در حال حاضر میزان ذخیره سوخت نیروگاه‌های كشور محدود است اما این محدودیت موجب نشده تا تولید برق در نیروگاهها با مشكل مواجه شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل در اولویت بودن تامین گاز واحدهای مسكونی، تامین گاز نیروگاه‌های برق با محدودیت صورت می‌گیرد اما وزارت نفت برای جلوگیری از هر گونه مشكلی انتقال سوخت مازوت را به خوبی انجام می‌دهد.

وحدتی در خصوص برق دار شدن روستاهای آسیب‌دیده از بابت بارش سنگین برف گفت: حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ روستای استان‌های گیلان، مازندران و سیستان و بلوچستان به دلیل بارش سنگین برف و مسدود شدن راهها، چند روزی را با خاموشی سپری كردند.

وی ادامه داد: طی چند روز گذشته با مساعد شدن هوا و باز شدن راههای مواصلاتی، عملیات بازسازی و برق رسانی به این روستاها با موفقیت انجام و به پایان رسید.

مدیر عامل شركت توانیر گفت: از ۳۵۰ تا ۴۰۰ روستای یاد شده حدود ۸ روستای دور افتاده كه راههای منتهی به آنها هنوز مسدود است بدون برق هستند.