جمال میرصادقی که به تازگی رمان "دختری با ریسمان نقره ای" را منتشر کرده، قصد دارد "دندان گرگ" را هم به چاپ برساند. او پیشتر بواسطه دشواری های اخذ مجوز این رمان را نزد خود نگه داشته بود.

میرصادقی در این رمان به روایت زندگی یک معلم تازه استخدام در رژیم شاه می پردازد؛ معلمی که به واسطه شباهت اسمی با کسی دیگر از سوی ساواک تحت تعقیب قرار می گیرد و در نهایت دستگیر و شکنجه می شود و با آزاد شدن از زندان ساواک، دیدگاه های خود را تغییر می دهد...

"دندان گرگ" که به وزارت ارشاد رفته، قرار است توسط نشر مجال وارد بازار کتاب شود.

وی همچنین تالیف کتاب "راهنمای داستان نویسی" را بعد از دو سال به پایان برده است. وی در این اثر به شرح تمام مباحثی که به شکل اجمالی در کتاب "عناصر داستان" به آنها اشاره کرده، پرداخته است.

نویسنده رمان "دختری با ریسمان نقره ای" درباره "راهنمای داستان نویسی" گفت: این یک کتاب نظری است که می تواند برای افرادی که قصد دارند کار داستان نویسی را آغاز کنند مفید واقع شود. در این کتاب مخاطب با عناصری چون آغاز داستان، پایان بندی، شکل، محتوا، ساختار، معنا و... آشنا می شود. بخشهای پایانی "راهنمای داستان نویسی" نیز به مخاطب می آموزد که براساس چه معیارهایی به نقد، داوری و قضاوت درباره یک اثر داستانی بپردازد.

میرصادقی ادامه داد: همچنین ضمیمه ای به کتاب اضافه کرده ام که مشتمل بر جملات قصار و حتی بالاتر از قصار نویسندگان جهان، درباره هنر نوشتن است. به عنوان مثال یک نویسنده آلمانی در جایی می گوید "نوشتن برای نویسندگان دشوارتر از آدمهای عادی است". من طی این سالها با مطالعه این گونه جملات توانسته ام به تجربیات تازه ای در عرصه نویسندگی دست یابم. بنابراین قصد داشتم با اضافه کردن این ضمیمه، تجربیات نویسندگان را به مخاطب انتقال دهم.

"راهنمای داستان نویسی" که درحال حاضر مرحله حروفچینی را می گذراند، قرار است طی ماه های آتی توسط نشر سخن منتشر شود.

میرصادقی نگارش رمانی با عنوان "آسمان رنگ رنگ" را هم در دست دارد. این رمان که در مرحله بازنویسی است، ماه آینده به ناشر سپرده می شود.