نمایشگاه نقاشی مجموعه آثار «كیومرث قورچیان» درباره مولوی در فرهنگستان هنر بنگلادش با همكاری رایزنی فرهنگی ایران افتتاح شد.

به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایشگاه نقاشی «بی‌كران»، ۳۰ اثر از ۱۰۰ آثار استاد قورچیان درباره مولوی است كه در فرهنگستان هنر بنگلادش با حضور حسن فرازنده سفیر ایران، عبد الصبور شاه، رئیس مؤسسه هنر دانشگاه داكا، هاشمی رایزن فرهنگی ایران، نذر الاسلام رئیس گالری هنر، دیپلمات‌های مقیم داكا و رسانه‌های جمعی افتتاح شد.

قورچیان در آثار نقاشی خود با تأثیرپذیری از مینیاتور و نگارگری ایرانی، نقش خیال و اندیشه را بر بوم نقاشی ترسیم می‌كند. او نقاش مینیاتور رنگ‌ها به زبان آبستره است. نقاشی‌های وی بر مبنای هویت ملی ایرانی استوار است و علاقه‌مندان نقاشی اصیل ایرانی مسحور تركیب‌بندی خاص و شیوه بیان احساسات شخصی هنرمند می‌شوند.

نقاشی‌های قورچیان به دلیل شكستن تصاویر در پلان‌‌بندی‌های واقع‌گرایانه به نوعی نقاشی‌های سبك آبستره را برای بیننده تداعی می‌كند.

وی در این مجموعه از آفرینش‌های هنری آبستره خود «طرحی نو در انداخته» است كه كار او را از دیگر نقاشان آبستره‌كار كاملا متمایز است.

كیومرث قورچیان «بوم» را بستری كرده برای بیان درونی‌ترین لایه‌های اندیشه و عواطف و احساسات خود. لذا این مجموعه نقاشی بیانگر ذهنیت‌ها و عوالم درونی نقاش از مولوی و اندیشه‌های اوست؛ آنچه تبیین آن لازم اما بیان آن با «زبان غیرهنری» ناممكن است.

این نمایشگاه كه به مدت شش روز برگزار می‌شود، كار مشترك فرهنگستان هنر، مؤسسه فرهنگی هنری صبا و رایزنی فرهنگی ایران در داكا است.