استاد محمدرضا شجریان با حضور در نگارخانه های مؤسسه فرهنگی هنری صبا از نمایشگاه نقاشی ها و تصاویر معماری های میرحسین موسوی، نمایشگاه خوشنویسی غلامحسین امیرخانی و گنجینه هرهای از یاد رفته ایران بازدید کرد.

به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، این مجموعه شاهد بازدید ۴ ساعته استاد آواز ایران،‌ محمد رضا شجریان بود. استاد محمدرضا شجریان بطور سرزده در گالری های مجموعه صبا حضور یافت و از نمایشگاه نقاشی و تصاویر معماری های مهندس میرحسین موسوی،‌ نمایشگاه آثار خوشنویسی جدید غلامحسین امیرخانی و نیز نمایشگاه و کارگاههای تخصصی گنجینه هنرهای از یادرفته ایران بطور مفصل بازدید کرد. دیدار استاد از تمامی قسمت ها، مجموعه صبا بیش از ۴ ساعت به طول انجامید.

هم اکنون موسسه فرهنگی هنری صبا میزبان ۳ نمایشگاه بطور همزمان شده است : « گنجینه هنرهای از یادرفته ایران» با نمایش آثار هنرهای سنتی، آئینی، قومی و بومی ایران از دوران تیموری و صفویه تا عصر قاجار که بیش از ۳۰۰ اثر شامل ظروف، پرده ها ،‌فرشها،‌ تابلوها و آثار منحصر به فردی از میرزا آقا امامی، حاج مصورالملکی و میرزا ابراهیم خان نقاش باشی، همراه با کارگاههای تخصصی در ۱۸ رشته از قبیل ملیله دوزی، ‌قطاعی، گیوه دوزی، میناکاری،‌ رنگرزی،‌ صحافی، تجلید،‌ قفل سازی و .... در حال برگزاری است.

نمایشگاه نقاشی و تصاویر معماری مهندس میرحسین موسوی شامل آثار نقاشی این هنرمند در ۸ سال اخیر و نیز تصاویری از بناهای معماری این هنرمند که توسط کامران عدل عکاسی شده است و همچنین نمایشگاه تجلی نیاز شامل تازه ترین آثار خوشنویسی استاد غلامحسین امیرخانی که برگرفته از مناجات منسوب به امیر مومنان بوده و به تازگی گشایش یافته است.

این ۳ نمایشگاه در موسسه فرهنگی هنری صبا همه روزه از ساعت ۱۰ صبح لغایت ۱۹ میزبان عموم علاقمندان خواهد بود.