كیخسرو خروش پرتره جدیدی از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را برای نگهداری و نمایش در موزه حرم مطهر بر " بوم " ماندگار كرد.

به نقل از واحد خبر جماران، این اثر هنری با مطالعه و بررسی دقیق از بین عكس های بنیانگذار جمهوری اسلامی انتخاب و با روش هایی بدیع و خلاقانه آفریده شده است.

كیخسرو خروش از بزرگترین استادان خط نستعلیق معاصر به ویژه در عرصه كتابت است و آثار خوشنویسی او در سه دهه گذشته مورد اقبال خاص و عام بوده است.

كتابت دیوان حافظ، فرمان امام علی(ع) به مالك اشتر، وصیت نامه امام، خسرو و شیرین نظامی، چهارمقاله عروضی سمرقندی ومثنوی پیروجوان از جمله آثار هنری استاد خروش در حوزه خوشنویسی است.

استاد كیخسرو خروش در هنر نقاشی به ویژه در تصویرگری از چهره نیز مهارتی منحصر به فرد دارد. پرتره‌های او سحرانگیز و زنده‌اند و هر بیننده‌ای را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

خروش نقاشی را نزد استاد حیدریان آموخته و حیدریان از پروردگان مكتب كمال الملك است از این رو آثار این چهره ماندگار هنر، اهمیت و منزلتی خاص دارد.

خروش پرتره های متعددی را از امام خمینی(ره) بر پرده نشانده اما هر كدام از آنها، تازگی و ویژگی‌های ممتازی دارند. اثر اخیر در ابعاد ۱۰۰ ? ۱۲۰ طراحی شده و هم اكنون در اختیار مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) قرار دارد.

قرار است این اثر هنری ارزشمند در كنار مجموعه آثار برجسته هنرمندان معاصر در موزه حرم مطهر امام خمینی نگهداری و در معرض دید عموم قرار گیرد.