وزیر نیرو گفت:تغییر ساعت رسمی كشور به دلیل دو سال وقفه شاید دامنه تغییرات آن در سالهای بعدی متفاوت باشد.

پرویز فتاح در حاشیه هفتمین همایش مدیران امور آب و فاضلاب شهری و روستایی در خصوص احتمال جابه‌جایی زمان‌بندی تغییر ساعت رسمی‌ كشور در سال‌های آینده افزود: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی‌ تغییر ساعت رسمی كشور در سال ۸۷ از اول فروردین تا پایان شهریور خواهد بود، اما با توجه به تجربه سایر كشور‌ها ممكن است دامنه این تغییر در سال‌های بعدی متفاوت باشد.

وی ادامه داد:بر اساس مصوبه مجلس، زمان اعلام شده اعمال خواهد شد ، اما با توجه به اینكه دو سال وقفه دراین زمینه صورت گرفته است ، شاید دامنه تغییر ساعت در محدوده مصوبه مجلس برای استفاده مناسب از این ظرفیت ، تغییر كند.

وی در پاسخ به اجرای پروژه فاضلاب تهران گفت: اجرای پروژه فاضلاب تهران به سالانه سه تریلیون ریال اعتبار نیاز دارد اما برای اجرای این پروژه ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای سال ۸۷ اختصاص یافته است .

وی با بیان اینكه اجرای پروژه فاضلاب تهران به ۲۰ تریلیون ریال اعتبار نیاز دارد گفت:لایحه تامین اعتبار برای پروژه فاضلاب تهران با همكاری دولت و شورای شهر در حال تهیه است.

فتاح افزود: چهار مدول از پروژه فاضلاب تهران تاكنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است و با پوشش جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون نفر، سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید .

● افزایش بودجه طرح های فاضلاب كشور

فتاح افزود:بودجه بخش فاضلاب كشور در سال آینده چهار تریلیون و ۶۰۰ میلیارد ریال است اما این رقم امسال سه تریلیون و ۴۰۰ میلیارد ریال بوده است بنابراین به این ترتیب بودجه تخصیصی به طرح‌های فاضلاب كشور در سال ۸۷ نسبت به سال جاری افزایش خواهد یافت .

● تایید اساسنامه واگذاری نیروگاهها تا ۱۰ روز دیگر

وزیر نیرو در خصوص اساسنامه واگذاری نیروگاه‌ها گفت: نقطه نظرات شورای نگهبان در خصوص اساسنامه واگذاری نیروگاه‌ها از سوی دولت اعمال شده است بنابراین امیدواریم تا ۱۰روز آینده این اساسنامه از سوی شورای نگهبان تایید و در مرحله نخست ۱۰نیروگاه سودده كشور در بورس واگذار شود.

● میزان ذخایر مخازن نیروگاه‌ها ۱۰ درصد بیشتر

فتاح میزان ذخایر مخازن نیروگاه‌ها در زمستان امسال را نسبت به سال گذشته هشت تا ۱۰درصد بیشتر عنوان كرد و گفت:به دلیل محدودیت ذخایر باید با تدبیر این شرایط سخت را مدیریت كرد تا قطعی برق در شبكه سراسری برق كشور صورت نگیرد .

فتاح با اشاره به اینكه مصرف برق در كشور در زمان حاضر به ۲۸ هزار و ۵۰۰ مگاوات رسیده است ، گفت : به دلیل افت دمای هوا و قطعی گاز، استفاده مردم از وسایل برقی برای سیستم گرمایشی بالا رفته است و به همین سبب میزان برق مصرفی در كشور هم اكنون نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۰۰ مگاوات رشد نشان می‌دهد .