با فروش دو تابلو از آثار محمد احصایی به مبلغ ۲۰ و ۱۵ میلیون تومان، فروش نمایشگاه بزرگ سال گروه هفت نگاه به ۳۰۰ میلیون تومان رسید.

روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران اعلام كرد؛ دو اثر ۲۰ و ۱۵ میلیون تومانی سید محمد احصایی هنرمند نقاش و گرافیست عصر روز گذشته در نمایشگاه بزرگ سال گروه هفت نگاه فروش رفت.

اثر شش لت احصایی به قیمت ۲۰ میلیون تومان و اثر چهار لت وی ۱۵ میلیون تومان خریداری شد كه در هر دو كلمه متبرك "الله" نقش بسته بود.

لیلی گلستان، سخنگوی هفت نگاه، درباره فروش این دو اثر گفت: آثار استاد سیدمحمد احصایی شایستگی این قیمت را دارد. سال گذشته آثار ایشان بسیار ارزان‌تر از قیمت‌های بین المللی ایشان نرخ گذاری شده بود و خوشحالم كه امسال به قیمت واقعی خود رسید.

وی با تأكید براینكه كشورهای عربی اقبال خوبی به خوشنویسی ایران دارند این روزها آثاری را مورد توجه دانست كه سنت‌های این هنر گرانقدر را به هنر مدرن، زبان امروز، رنگ و نقش پیوند دهد.

گلستان اعلام كرد: "اكنون ۱۷۵ تابلو با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان به فروش رفته است و ما امیدواریم ظرف روزهای آینده این آمار رشد بیشتری پیدا كند."

گلستان درخصوص چگونگی حضور نقاشان در هفت نگاه گفت: "ما آماده‌ایم از همه نقاشانی كه با نگارخانه ها در ارتباط هستند استقبال نماییم. و در واقع شرط اولیه ما این است كه نقاش از طریق نگارخانه های متعددی كه در تهران و شهرستانها فعالند اثرش را عرضه كرده و با آنها ارتباط مستمری داشته باشد.

وی تأكید كرد: خوشبختانه خریداران، آگاهانه برای خرید آثار به نگارخانه ها به عنوان كارشناسانی كه هم اثر هنری و هم بازار هنری را می شناسند اقبال نشان می دهند و نقاشان باید از این اقبال بهره برند."

نمایشگاه هفت نگاه ۹ اسفند به دلیل همزمانی با اربعین حسینی تعطیل است و نظر به استقبال مردم و خریداران آثار تجسمی، این نمایشگاه ۱۰ و ۱۱ اسفندماه تمدید شده است.