نخستین نمایشگاه فروش سالیانه آثار نقاشان اصفهانی در این شهر برگزار می شود.

بعد از گذشت ۴ ماه از برگزاری نمایشگاه فروش آثار هنری از سوی گروه ۷ نگاه، انجمن نقاشان اصفهان نخستین نمایشگاه فروش سالانه خود را برگزار می كند. پس از آنكه گروه ۷ نگاه متشكل از ۷ نگارخانه تهران اسفند پارسال نمایشگاهی با عنوان فروش بزرگ سال را در زمینه نقاشی و مجسمه برگزار كرد، استقبال عمومی از این بحث بیشتر شد.

بعد از فروش چشمگیر هنرمندان ایرانی در حراجی های خارجی و برگزاری نمایشگاه فروش انجمن نقاشان لزوم توجه به اقتصاد هنر را افزایش داد تا آنجاكه ۷ نگاه تصمیم گرفت برای رونق اقتصاد هنر چنین نمایشگاه هایی را در شهرستان ها نیز برپا كند كه نخستین نمایشگاه آنها اصفهان بود. موزه هنرهای معاصر این شهر نیز میزبان آثار هنرمندان شد. مهدی دبیری، رئیس موزه هنرهای معاصر اصفهان درباره جزئیات نمایشگاه، گفت: این نمایشگاه از سوی انجمن نقاشان اصفهان برگزار می شود. البته علاوه بر اعضای این انجمن، شماری از نقاشان خارج از آن نیز برای شركت در نمایشگاه دعوت شده اند. وی درباره تأثیر نمایشگاه ۷ نگاه در تشویق هنرمندان اصفهانی، اظهار داشت: نمایشگاه ۷ نگاه در ایجاد انگیزه هنرمندان اصفهانی بی تاثیر نبوده است اما باید درنظر بگیریم كه وضع نگارخانه ها در اصفهان با تهران بسیار متفاوت است زیرا نگارخانه ها در اصفهان با شور و شوق زیادی آغاز به كار می كنند ولی به دلیل این كه فروش زیادی ندارند، بعد از مدتی بسته می شوند.

در تهران نگارخانه دارها از طریق فروش تابلو تأمین می شوند. این نمایشگاه در واقع، شروعی برای بحث اقتصاد هنر و ترغیب مردم به خرید كالاهای هنری است. دبیری همچنین به تعداد آثاری كه قرار است در نمایشگاه عرضه شود، اشاره كرد و گفت: در این نمایشگاه ۱۸۰ تابلو ارائه می شود كه شورای هنر انجمن نقاشان اصفهان قیمت آنها را تعیین كرده است. تلاش شده است، قیمت ها عادلانه باشد تا مردم قدرت خرید آثار را داشته باشند. نخستین نمایشگاه فروش سالانه آثار نقاشی اصفهان از هفتم اسفند تا ۲۰ فروردین در نگارخانه های یك، ۲ و ۳ موزه هنرهای معاصر اصفهان برگزار می شود.