مدیریت بنیاد استاد حسن اسماعیل زاده اعلام آمادگی کرد، در صورت همکاری میراث فرهنگی این بنیاد آمادگی دارد آثار استاد حسن چلیپا را به سازمان‌های مرتبط به فروش برساند .

استاد کاظم چلیپا با اعلام این که آمادگی دارد آثار استاد حسن چلیپا را به سازمان‌های مرتبط به فروش برساند، گفت: با توجه به آغاز به کار نمایشگاه آثار استاد حسن اسماعیل زاده(حسن چلیپا)، پیشنهادات بسیاری از خارج از کشور برای خرید آثاراستاد حسن چلیپا ارسال شده است.

وی ادامه داد: به دنبال این پیشنهادات چون صحیح نمی دانستیم که این آثار از مردم کشور جداشود، تصمیم گرفتیم این آثار را به مراکزی که به اشاعه فرهنگ به صورت حرفه‌ای می‌پردازند، بفروشیم تا در یک محل بهتر و در دسترس تر به نمایش درآید.

مدیریت این بنیاد با بیان اینکه بنیاد استاد اسماعیل‌زاده در شروع کار خود با تمام سازمان‌های مربوطه مکاتباتی داشته است، اظهار داشت: ما از اکثر مسئولان برای افتتاحیه دعوت کردیم که متأسفانه هیچ کدام دعوت را نپذیرفتند.

کاظم چلیپا افزود: به فرض اگر شهرداری بداند که ما در این مرکز به دنبال چه اهدافی هستیم نه تنها باید با ما همکاری کند بلکه باید سنگهای پیشروی ما را بردارد.

این هنرمند معاصر به برپایی دوره‌های آموزشی نقاشی قهوه خانه‌ای از اردیبهشت سال آینده اشاره کرد و گفت: بخش مهمی از برنامه‌ریزی‌های مربوط به این کلاس‌ها مربوط به کسب درآمد برای خود نقاشان قهوه خانه‌ای است و بخش دیگر آن نیاز به نقاشان قهوه خانه‌ای است و امید واریم با وجود این کلاس‌ها بر تعداد آنها افزوده شود.

وی ابراز امیدواری کرد و گفت: برپایی بنیاد استاد حسن اسماعیل‌زاده وبر پایی نمایشگاه آثار این هنرمند و سایر نقاشان قهوه خانه‌ای با توجه به اینکه این مکتب از نقاشی با تعلقات ذهنی مردم ایران پیوند دارد، در حرکت خود در آینده موفق باشد.