مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور گفت: با توجه به رشد هشت درصدی پروازها و تعداد مسافرتها، سال ۸۷ حدود پنج میلیون نفر از طریق فرودگاه حضرت امام(ره) جابه جا می شوند.

به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی شرکت مادر تخصصی فرودگاههای کشور، کتابچی مدیر عامل این شرکت گفت :از محل ردیف بودجه های عمومی دولت، ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل فاز یک فرودگاه امام در سال ۸۷ درخواست شده است.

وی اضافه کرد: در صورت تامین اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی برای سال ۸۷ تخصیص همین میزان اعتبار برای سال بعد از آن ، فاز یک فرودگاه حضرت امام با تمام زیرساخت های لازم تا پایان سال ۸۸ تکمیل و به بهره برداری کامل خواهد رسید.

کتابچی خاطر نشان کرد: احداث باند دوم فرودگاه ، تکمیل ساختمان های گمرک و احداث بخشی از کارگو و ساختمان های جنبی مانند نیروی انتظامی ، از جمله طرح های تکمیلی فاز یک فرودگاه حضرت امام است.

وی گفت: در حال حاضر ظرفیت فرودگاه امام با توجه به انتقال تمام پروازها، ۵/۶ میلیون نفر بوده و تا پایان سال جاری، حدود سه میلیون نفر در این فرودگاه جا به جا خواهند شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود که با توجه به رشد هشت درصدی پروازها و تعداد مسافرتها، سال ۸۷ حدود پنج میلیون نفر از طریق فرودگاه حضرت /امام(ره) جابه جا می شوند.