در نخستین ساعات افتتاح دومین فروش بزرگ سال گروه هفت‌نگاه در فرهنگسرای نیاوران بیش از ۷۰ تابلو نقاشی و مجسمه فروخته شد.

در دومین فروش بزرگ گروه هفت‌نگاه، ۱۷۰ تابلو نقاشی، مجسمه، خوشنویسی و خط نقاشی به فروش گذاشته شده است كه شب گذشته در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه آثاری از ۷۰ هنرمند به فروش رسید.

بخشی از تابلوها را حبیب‌الله صادقی مدیر كل دفتر امور هنرهای تجسمی و بخش دیگری را محسن زارع مدیر عامل مؤسسه فرهنگی وهنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر خریداری كردند.

صادقی سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران بیشتر آثار هنرمندان پیشكسوت را خرید و محسن زارع نیز اغلب آثار هنرمندان جوان را برای گنجینه مؤسسه صبا خریداری كرد. مجموعه‌داران خصوصی نیز از دیگر خریداران اصلی این نمایشگاه بودند.

تابلوهای هنرمندانی چون كوروش شیشه‌گران،محمداحصایی،ناصر اویسی،ایرج شافعی،احمد وكیلی،فرشید مثقالی،عادل یونسی،مرتضی دره‌باغی،شاهو بابایی و فاطمه بهرامی در همان ساعات اولیه فروخته شد و به مرور زمان بر تعداد آثار دارای برچسب قرمز فروش افزوده می‌شد.

هر هنرمند سه اثر در این نمایشگاه دارد كه پس از فروخته شدن هر اثر، تابلوی دیگری جایگزین آن به روی دیوار خواهد شد.

تاكنون تنها مرتضی دره‌باغی موفق به فروش هر سه اثر خود در این نمایشگاه شده است و از عادل یونسی،احمد وكیلی،گلناز قدیری،بیتا فیاضی،شاهو بابایی،فاطمه بهرامی، و ایرج شافعی نیز هر كدام دو اثر فروخته شده است.

گران‌ترین اثر این نمایشگاه به تابلویی از فرح اصولی تعلق دارد كه به قیمت ۲۴ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است و ارزان‌ترین آثار نیز با قیمت‌های ۲۰۰ هزار تومانی عرضه شده است كه شقایق‌های سرخ و سرامیكی مریم سالور از آن دسته است.

در این دوره از نمایشگاه ۱۲ هنرمند مجسمه‌ساز از جمله فرشید مثقالی و بهروز دارش نیز آثاری را ارائه كرده‌اند كه یكی از تابلوهای بهروز دارش كه به صورت حجم و نقاشی دیجیتال كار شده است در لحظه ورود به این نمایشگاه خودنمایی می‌كند و چشم مخاطبان را به سوی خود می‌كشاند.

این تابلو در ابعاد بسیار بزرگ و با قیمت ۱۲ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است.

"علی اكبر صادقی، یدالله كابلی، نصرالله افجه‌ای، بهرام دبیری، نصرت الله مسلمیان، گیزلاوارگاسینایی، صادق تبریزی، جلال شباهنگی، پرویز كلانتری، كوروش شیشه گران، جلال الدین خرمی‌نژاد و ... از جمله هنرمندانی هستند كه آثارشان را به این نمایشگاه آورده‌اند.

توجه ویژه به هنرمندان جوان و ارائه آثار آنها از جمله ویژگی‌های دومین نمایشگاه گروه هفت نگاه است و در میان ۱۷۰ هنرمند شركت‌كننده در این نمایشگاه حدود ۱۲۰ نقاش جوان حضور دارند كه برای اولین بار آثارشان در كنار بزرگان هنرهای تجسمی ایران به نمایش درمی‌آید.

دومین نمایشگاه بزرگ سال "هفت نگاه" تا هشتم اسفند ۸۶ در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران دایر خواهد بود و علاقه مندان می توانند هرروز از ساعت ۱۰ تا ۱۹ (روزهای تعطیل ۱۴ تا ۱۹) از آن دیدن كنند.