عصر روز جمعه ۲۶ بهمن۸۶ ،‌ برای دومین سال پیاپی،‌گروه هنری «هفت نگاه» نمایشگاه بزرگ سال را با محوریت فروش آثار هنرهای تجسمی در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران برپا می کند.

مدیران هفت نگارخانه آریا،‌الهه،‌دی،‌گلستان،‌والی،‌هفت ثمر و ماه مهر در این نمایشگاه از ۱۷۰ هنرمند ۱۷۰ نقاشی،‌مجسمه،‌خوشنویسی و خط نقاشی روی دیوار می فرستند که در میان آنها نام های شاخص و برجسته ای نظیر سیدمحمداحصایی،علی اکبرصادقی،‌یدالله کابلی،نصرالله افجه ای،‌گیزلا وارگاسینایی، فرشید مثقالی، صادق تبریزی،‌جلال شباهنگی،‌بهروز دارش،‌پرویز کلانتری،‌شیشه گران ، سیدجلال الدین خرمی نژاد و ... دیده می شود.

از هریک از هنرمندان امکان فروش سه اثر فراهم شده است که پس از فروش اثر عرضه شده،‌ اثر بعدی جایگزین می شود.

دومین نمایشگاه بزرگ سال «هفت نگاه»، حائز دو شاخصهٔ بسیار مهمِ تلاش برای ساماندهی قیمت آثار تجسمی و ارائه یک نمایشگاه هنری با کیفیت قابل ملاحظه است.

«لیلی گلستان»،‌ سخنگوی «هفت نگاه»،‌درباره این دو ویژگی گفته است:‌«تلاش هفت نگاه در دومین نمایشگاه بزرگ سال براینست که قدمی در راه تعیین معیار برای قیمت آثار هنرهای تجسمی بردارد و به سهم خود تلاش کند این آشفتگی حاکم بر اقتصاد هنرهای تجسمی که یک تهدید جدی برای آینده آن به شمار می رود را سامان بخشد.»

«گلستان» تأکید کرد:‌«در این راه با احترام به اساتید به نام و صاحب کسب از همه هنرمندان خواستیم ما را یاری کنند که خوشبختانه بسیاری برای روشن ماندن افق فردا،‌ همراهمان شدند»

وی درباره کیفیت دومین نمایشگاه بزرگ سال «هفت نگاه» گفت:‌«برخلاف سال گذشته در انتخاب آثار سختگیری و دقت بسیار کردیم و سعی نمودیم تنها آثاری روی دیوار بروند که از کیفیت قابل دفاعی برخوردار باشند. به همین جهت همه بازدیدکنندگان در کنار بهره مندی از امکان خرید آثار تجسمی،‌یک نمایشگاه قابل ملاحظه با کیفیت خوب از ۱۷۰ هنرمند شاخص خواهند دید.»

گزارش ایسکانیوز حاکیست، نخستین نمایشگاه «هفت نگاه» اسفند سال گذشته در فرهنگسرای نیاوران با اقبال بسیار چشمگیری از سوی خریداران آثار هنری،‌مردم و رسانه ها برگزار شد که با قیمت های رایج آن روزها، فروش قابل ملاحظه ای نیز با خود همراه داشت. هفت نگاهی ها اواخر پاییزی که گذشت برای نخستین بار به اصفهان نیز رفته بودند.