وزیرنیرو گفت: سیاست اصلی دولت، اتمام پروژه‌های نیمه تمام در کشور است.

سید پرویز فتاح در جمع مدیران دستگاههای اجرایی تابعه وزارت نیرو در آذربایجان غربی با بیان این مطلب افزود: با توجه به وجود این نوع پروژه‌ها در کشور، باید با برنامه ریزی مناسب بتوانیم این پروژه‌ها را در اسرع وقت به اتمام برسانیم.

وی با اشاره به این‌که کشور روند پر شتابی را در عرصه سازندگی به خود گرفته است گفت: در طول سال‌های بعد از انقلاب، تلاش‌های زیادی در عرصه‌های مختلف عمرانی و صنعتی کشور صورت گرفته که این روند با تلاش دولت نهم سرعت و شتاب بیشتری یافته است.

وی سفرهای استاندار آذربایجان غربی به روستاها و مناطق محروم استان را مثبت ارزیابی و اظهاركرد: این اقدامات کاملاً منطبق با سیاست‌های عدالت محورانه و مهرورزی دولت نهم است.

فتاح افزایش اختیارات استانداران را یکی از اقدامات دولت برای تمرکز زدایی دانست و افزود: همچنین با افزایش اعتبارات استان‌ها، تخصیص منابع منطبق با نیازهای هر استان انجام می شود که این امر نیز ازابداعات دولت نهم به شمار می رود.

همچنین در این جلسه دکتر رحیم قربانی ـ استاندارآذربایجان غربی ـ با تشریح اقدامات دولت نهم در استان گفت: در بخش‌های کشاورزی، سدسازی، ایجاد واحدهای صنعتی، راهسازی، آب و فاضلاب، برق و مخابرات شاهد ارتقاء رتبه استان در مقایسه با سایر استانها هستیم.

وی افزود: استان در ایجاد واحدهای صنعتی بزرگ نظیر فولاد و سیمان، پتروشیمی، بنگاههای اقتصادی کوچک و زودبازده به دستاوردهای مهمی دست یافته و در طول سال های آتی آذربایجان غربی به یکی از استان‌های شاخص کشور تبدیل می شود.

وزیر نیرو افزود: ایجاد دانشگاه‌های معتبر بین المللی و همچنین دانشگاه علم و صنعت و تاسیس پارک علم و فناوری در استان توان علمی آذربایجان غربی را در بخش‌های مختلف ارتقاء داده به گونه ای که امروز در صنعت سدسازی، قطعات و ماشین آلات کارخانجات کنسانتره در کشورهای دیگر آماده فعالیت هستیم.