عصر ۲۶ بهمن۸۶ ،‌ برای دومین،‌گروه هنری «هفت نگاه» نمایشگاه بزرگ سال را با محوریت فروش آثار هنرهای تجسمی در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران برپا می‌كند.

مدیران هفت نگارخانه آریا،‌الهه،‌دی،‌گلستان،‌والی،‌هفت ثمر و ماه مهر در این نمایشگاه از ۱۷۰ هنرمند ۱۷۰ نقاشی،‌مجسمه،‌خوشنویسی و خط نقاشی روی دیوار می فرستند كه در میان آنها نام‌های شاخص و برجسته‌ای نظیر سیدمحمداحصایی، علی اكبرصادقی،‌یدالله كابلی،نصرالله افجه ای،‌گیزلا وارگاسینایی، فرشید مثقالی، صادق تبریزی،‌جلال شباهنگی،‌بهروز دارش،‌پرویز كلانتری، ‌شیشه گران، سیدجلال‌الدین خرمی‌نژاد دیده می‌شود. از هریك از هنرمندان امكان فروش سه اثر فراهم شده است كه پس از فروش اثر عرضه شده،‌ اثر بعدی جایگزین می‌شود.

دومین نمایشگاه بزرگ سال «هفت نگاه»، حائز دو شاخصهٔ بسیار مهمِ تلاش برای ساماندهی قیمت آثار تجسمی و ارائه یك نمایشگاه هنری با كیفیت قابل ملاحظه است.

«لیلی گلستان»،‌ سخنگوی «هفت نگاه»،‌درباره این دو ویژگی گفت:‌تلاش هفت نگاه در دومین نمایشگاه بزرگ سال براین است كه قدمی در راه تعیین معیار برای قیمت آثار هنرهای تجسمی بردارد و به سهم خود تلاش كند این آشفتگی حاكم بر اقتصاد هنرهای تجسمی را كه یك تهدید جدی برای آینده آن به شمار می‌رود، سامان بخشد.

گلستان تأكید كرد:‌ در این راه با احترام به اساتید به نام و صاحب كسب از همه هنرمندان خواستیم ما را یاری كنند كه خوشبختانه بسیاری برای روشن ماندن افق فردا،‌ همراه‌مان شدند.

وی درباره كیفیت دومین نمایشگاه بزرگ سال «هفت نگاه» گفت:‌ برخلاف سال گذشته در انتخاب آثار سختگیری و دقت بسیار كردیم و سعی نمودیم تنها آثاری روی دیوار بروند كه از كیفیت قابل دفاعی برخوردار باشند. به همین جهت همه بازدیدكنندگان در كنار بهره مندی از امكان خرید آثار تجسمی،‌ یك نمایشگاه قابل ملاحظه با كیفیت خوب از ۱۷۰ هنرمند شاخص خواهند دید.

نخستین نمایشگاه «هفت نگاه» اسفند سال گذشته در فرهنگسرای نیاوران با اقبال بسیار چشمگیری از سوی خریداران آثار هنری،‌مردم و رسانه‌ها برگزار شد كه با قیمت‌های رایج آن روزها، فروش قابل ملاحظه‌ای نیز با خود همراه داشت.

هفت نگاهی‌ها اواخر پاییزی كه گذشت برای نخستین بار به اصفهان نیز رفته بودند.