مدیر كل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت ارشاد گفت: فروش بزرگ آثار هنری كه قرار بود از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اسفندماه سال جاری برگزار شود بنا به دلایلی به اردیبهشت‌ماه سال آینده موكول شد.

حبیب‌الله صادقی با اعلام این خبر گفت: با توجه به تراكم برنامه‌های هنرهای تجسمی در ماه‌های پایانی سال، نظیر برگزاری فروش آثار هنری از سوی گروه هفت نگاه در فرهنگسرای نیاوران و همچنین برگزاری هفتمین دوسالانه نقاشی معاصر ایران كه از ۲۳ بهمن‌ماه تا پایان سال جاری در مؤسسه فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد، تصمیم گرفتیم كه برگزاری فروش بزرگ آثار هنری «آرت اكسپو» را به اردیبهشت‌ماه سال آینده موكول كنیم تا بتوانیم از فضای بزرگ مؤسسه فرهنگی و هنری صبا به این منظور استفاده كنیم.

وی اختصاص بودجه لازم به بخش هنرهای تجسمی را از دیگر دلایل به تعویق افتادن این فروش بزرگ سال عنوان كرد وگفت: امیدوار هستیم كه افزایش بودجه مورد نیاز بخش هنرهای تجسمی را همراه با جدی شدن مسئله اختصاص نیم درصد بودجه عمرانی سازمان‌ها برای خرید آثار هنری داشته باشیم.

صادقی افزود: نمایشگاه بزرگ فروش آثار هنری وزارت ارشاد نیمه دوم اردیبهشت‌ماه و اوایل خردادماه سال ۸۷ در مؤسسه فرهنگی و هنری صبا برپا خواهد شد و به این منظور ۲۲ بهمن‌ماه سال جاری با دعوت از نگارخانه‌داران برای شركت در این فروش بزرگ اقدام خواهیم كرد.