سیدحسین حسینی پیشكسوت نقاشی قهوه‌خانه‌ای گفت: توجهی به نقاشی قهوه‌خانه‌ای نمی‌شود و به این ترتیب با رفتن ما چند نفر، نقاشی قهوه‌خانه‌ای هم خواهد مرد.

سیدحسین حسینی از جمله هنرمندان پیشكسوت نقاشی قهوه‌خانه‌ای و از شاگردان علی‌اكبر لرنی، عباس بلوكی‌فر و حسین قوللر آغاسی بوده است و از ۴۰ سال پیش تا امروز به سبك قهوه‌خانه‌ای نقاشی می‌كند.

سیدحسین حسینی كه در نمایشگاه «هنر عاشورا»‌ در موزه هنرهای معاصر فلسطین حضور یافته است درباره تابلویی كه می‌كشد به خبرنگار فارس توضیح داد: این تابلویی عاشورایی است كه با موضوعات انقلابی تلفیق كرده‌ام و حضرت اباالفضل(ع) را كنار شط فرات و به همراه سربازان ۸ سال دفاع مقدس تصویر می‌كنم.

این هنرمند ۶۳ ساله كه از جمله متأخرین نقاشان قهوه‌خانه‌ای است درباره وضعیت نقاشی قهوه‌خانه‌ای می‌گوید:‌ ما بارها و بارها از مسئولین درخواست كردیم كه امكاناتی را برای آموزش این نوع نقاشی به ما بدهند ولی خبری نشد و كسی به موضوع توجهی نكرد.

حسینی تأكید می‌كند: قطعاً‌ با مردن ما چند نفر كه كار نقاشی قهوه‌خانه‌ای می‌كنیم این نوع نقاشی نیز خواهد مرد.

حسینی می‌گوید: تنها عشق و علاقه به نقاشی كردن است كه باعث شده ما این هنر را تا امروز ادامه بدهیم و برای خودمان نقاشی بكشیم ولی افسوس می‌خوریم كه چرا نمی‌توانیم این هنر را به دوستدارانش و هنرجویان علاقه‌مند آموزش بدهیم.

پنج هنرمند نقاش قهوه‌خانه‌ای در قالب كارگاه آموزشی نقاشی قهوه‌خانه‌ای در موزه هنرهای معاصر فلسطین گرد هم آمده‌اند تا با تلفیق موضوعات عاشورایی با دوران دفاع مقدس طی ۱۵ روز در جمع حاضران نقاشی كنند.

این كارگاه آموزشی بخشی از نمایشگاه «هنر عاشورایی» است كه در طبقه دوم موزه هنرهای معاصر فلسطین برپاست.