رئیس كمیته داوران فدراسیون كشتی گفت: گوی های مورد استفاده در حالت كلینچ، مورد بررسی سرپرست مسابقات لیگ قرار می‌گیرد و ایراد گرفتن از آنها، بی انصافی است.

مهدی خالدی در پاسخ به انتقاد مربیان تیم های KSB و صنایع و معادن همدان از گوی ها اظهار داشت: گوی های مورد استفاده در مسابقات پلاستیكی است و امكان ندارد بدون كنترل سرپرست مسابقه، از آنها استفاده شود. اندازه و وزن گوی قرمز و آبی با هم برابر است. البته با اجرای قانون جدید فیلا در دور برگشت لیگ، فكر می كنم دیگر انتقادی در این مورد نداشته باشیم.

وی كه سابقه قضاوت در بازی های المپیك را دارد، در مورد عملكرد داوران در دور رفت لیگ برتر تصریح كرد: ما برای این مسابقات از تعدادی داور درجه یك و ۲ استفاده كردیم و در انتخاب كادر داوری همیشه، مسائلی را مورد نظر قرار دادیم كه از جمله آن می توان به حساسیت مسابقه و چرخشی بودن حضور داوران در شهرهای مختلف اشاره كرد. اجرا كردن عدالت در این خصوص كار سختی بود؛ اما موفق به اجرای آن شدیم.

داور بین المللی بازنشسته فیلا خاطر نشان ساخت: در مجموع پنج هفته برگزار شده، تنها شاهد ۲ اشتباه كوچك از سوی داوران بودیم كه آن هم در نتیجه كلی رقابت، تاثیرگذار نبود و با نظارت رئیس تشك و ناظر مسابقه، اصلاح شد. به همین دلیل سعی می كنیم از این ۲ داور در دور برگشت مسابقات استفاده نكنیم. براین اساس من به كارنامه داوران در لیگ نمره قبولی می دهم.

خالدی در مورد اعتراض برخی مربیان به داوری لیگ، گفت: در این مسابقات، كشتی گیران و مربیان پول دریافت می كنند و مدیران از تیم های خود برد می خواهند به همین دلیل حساسیت لیگ از مسابقات قهرمانی ایران و گاهی نیز انتخابی، بیشتر می شود؛ اما با این حال با گزارشاتی كه دریافت كرده ایم جز ۲ موردی كه گفتم، از نظر داوری مشكل خاصی نداشتیم.

رئیس سابق انستیتوی كشتی در پاسخ به انتقاد مربیان تیم نیروی زمینی در دیدار با تیم KSB كلاردشت تاكید كرد: ناصر ملكی از مربیان خوب كشتی است كه من علاقه زیادی نسبت به او دارم؛ اما ملكی در كشتی ها خیلی اعتراض می كند در حالی كه این مسابقه، مشكلی نداشت.