محمود شالویی از راه‌اندازی موزه هنرهای معاصر یزد همزمان با برپایی یازدهمین دوسالانه عكس ایران خبر داد.

محمود شالویی مدیر كل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر گفت: معماری ساختمان گنجینه فرهنگ و ادب یزد مربوط به دوره قاجاریه است و در گذشته در اختیار بانك شاهی بوده است.

وی افزود: این ساختمان تقریباً متروكه بوده و چندان مورد استفاده قرار نمی‌گرفته است. برگزاری دوسالانه عكس ایران در یزد، فرصت خوبی بود تا این ساختمان متروكه كه در اختیار اداره ارشاد است، برای برگزاری دوسالانه بازسازی شود و با بازسازی آن،‌همه نگاه‌ها متوجه این ساختمان شد كه چگونه این ساختمان ارزشمند تاكنون بی‌استفاده مانده بود.

شالویی تصریح كرد: بعد از بازسازی این ساختمان، با نظر كارشناسان، به این نتیجه رسیدیم كه اكنون این ساختمان بهترین مكان برای ایجاد موزه هنرهای معاصر یزد است و طی توافق‌نامه‌ای با اداره ارشاد یزد، هیئت مؤسس آن متشكل از محمدحسین ایمانی معاون هنری وزارت ارشاد،‌من و عجمین مدیر كل ارشاد استان یزد این موزه را به طور رسمی راه‌اندازی كردیم.

وی افزود: این ساختمان با عنوان موزه هنرهای معاصر یزد، فعالیت موزه‌ای خود را آغاز خواهد كرد و در آینده نیز با آماده شدن ساختمان اصلی، موزه هنرهای معاصر یزد به مكان اصلی خود نقل مكان خواهد كرد.