سرمربی باشگاه كشتی كارگران گفت: می توان اردوی تیم ملی كشتی آزاد برای جام جهانی ۲۰۰۹ را در لیگ برتر برگزار كرد.

اكبر فلاح اظهار داشت: گرچه رقابت های لیگ برتر در كسب آمادگی كشتی گیران موثر است؛ اما باید حتما پیش از جام جهانی،‌ اردویی برای هماهنگ شدن مربیان با كشتی گیران برگزار شود. البته من عقیده دارم می شود تا پایان لیگ صبر نكرد و در خلال برگزاری این مسابقات،‌ اردو را هم تشكیل داد. همان طور كه كشتی گیران باشگاه كارگران چند روزی در این باشگاه تمرین می كنند و چند روز هفته نیز در اختیار تیم های خود در لیگ برتر هستند.

وی افزود: قطعا برای انتخاب تیم ملی شركت كننده در جام جهانی، نمی توان تنها به كارنامه نفرات در لیگ اكتفا كرد. برپایی اردو یك امر الزامی است.

اكبر فلاح با اشاره به مزیت های حضور كشتی گیران خارجی در لیگ ایران تاكید كرد: قطعا این مسئله تاثیر بسزایی در آمادگی كشتی گیران داخلی دارد. به این شكل، مدعیان و ملی پوشان ما بر تمرین خود اضافه خواهند كرد تا بتوانند عملكرد خوبی برابر حریفان خارجی داشته و خود را محك بزنند.

سرمربی سابق تیم ملی جوانان، مهدی تقوی را بهترین ملی پوش المپیكی حاضر در لیگ خواند و تصریح كرد: تقوی كشتی های خوبی را در این مسابقات به نمایش گذاشته خصوصا در مبارزه هفته گذشته خود كه بدون هیچ اشتباهی كشتی گرفت. بعد از او می توان فردین معصومی را جزو بهترین ها دانست. ملی پوشان در المپیك روحیه جنگندگی نداشتند؛ اما آنها در لیگ باروحیه كشتی می گیرند.