دارنده مدال برنز بازی های المپیك ۲۰۰۸ بیجینگ گفت: كشتی ایران با كمبود مهره مواجه است و باید دوباره كار سازندگی را آغاز كنیم.

سیدمراد محمدی در حالی كه كشتی آزاد ایران اسفند ماه جام جهانی و جام بین المللی تختی را پیش رو دارد، در مورد وضعیت فعلی این رشته خاطر نشان ساخت: با توجه به حضور در لیگ برتر، كشتی گیران با آمادگی نسبی به كادر فنی تیم ملی تحویل داده می شوند. جمع و جور كردن تیم سخت است؛ اما غیر ممكن نیست.

وی تاكید كرد: تیم ما بعد از المپیك، كمی به هم ریخته است. با این حال با توجه به نیروهای جوان و باتجربه ای كه در اختیار داریم در جام جهانی شركت می كنیم. كشتی با مشكل كمبود مهره مواجه است. باید دوباره كار سازندگی را آغاز كنیم. البته وضعیت به ماه های قبل كمی بهتر شده است.

محمدی در مورد كشتی گیرانی كه در اغلب هفته ها تیم های خود را در لیگ همراهی می كنند، گفت: هر كشتی گیری بیش از دیگران‌ از شرایط بدنی اش مطلع است و می تواند در خصوص حضور یا عدم حضور روی تشك تصمیم گیری كند. كشتی گیری مثل میثم جوكار از وضعیت بدنی خوبی سود می برد و به همین دلیل می تواند چند هفته متوالی روی تشك برود؛ اما سایر نفرات باید دقت بیشتری روی این مسئله داشته باشند.

قهرمان جهان در سال ۲۰۰۶ با اشاره به تشدید مصدومیتش در تمرین روز شنبه اظهار داشت: بعد از این كه تیم گاز را در مصاف با تیم نیروی زمینی ارتش همراهی كردم از ناحیه انگشت كوچك، دچار ضرب دیدگی شدم. این آسیب دیدگی روز گذشته در حین تمرین نیز تشدید شد و برای بهبود آن، باید چند روزی استراحت كنم.

كشتی گیر سوم جهان در سال ۲۰۰۵ اضافه كرد: با این وجود، به اسماعیل دنگسركی گفته ام هرگاه احساس كرد باید تیم گاز را در لیگ برتر همراهی كنم، این را به من بگوید. با همین دست مصدوم هم می توانم انتظار مربی ام را برآورده كنم.

محمدی كه تك مدال كشتی و اولین مدال كاروان ورزشی ایران در بیست و نهمین دوره بازی های المپیك ۲۰۰۸ را به دست آورد، در مورد انگیزه هایش برای كشتی گرفتن تصریح كرد: وقتی در لیگ روی تشك رفتم این بدین معناست كه دوباره به دوبنده تیم ملی فكر می كنم. تصمیم دارم در دور برگشت مسابقات، بیشتر در تركیب تیم گاز قرار بگیرم.