دارنده چهار مدال طلای كشتی جهان گفت: مهیا كردن زمینه شركت كشتی گیران خارجی در لیگ، بخشی از ضرر عدم حضور در تورنمنت های بین المللی را جبران می كند.

ابراهیم جوادی اظهار داشت: از زمانی كه رقابت های المپیك تمام شده است، چندین تورنمنت بین المللی در كشورهای مختلف برگزار شده كه تیم های مدعی و حریفان ما در آن حضور داشته اند؛‌ اما ایران از شركت در آنها خودداری كرده است. در واقع ما تیمی نداشتیم كه در این پیكارها شركت دهیم. كادر فنی تیم ملی را نیز به تازگی انتخاب كرده ایم و به همین دلیل بخت رویارویی با حریفان خارجی را تاكنون از دست داده ایم.

وی تاكید كرد: استفاده از كشتی گیران خارجی، تا حدودی این ضعف را جبران می كند. تیم های خارجی بلافاصله بعد از المپیك،‌ كار خود را برای المپیك ۲۰۱۲ لندن آغاز كرده اند. حضور خارجی های سرشناس در لیگ ایران باعث می شود ترس و واهمه مدعیان داخلی برای مصاف با این نفرات از بین برود.

جوادی افزود: این یكی از كارهایی بود كه در لیگ های گذشته اجرا می شود؛ اما فدراسیون جلوی آن را گرفت و حالا مجددا به محاسن آن پی برده است. درست مانند مربیانی چون غلامرضا محمدی، محسن كاوه و محمد بنا كه با ورود یزدانی خرم از كار كنار گذاشته شدند و در چند ماه اخیر دوباره از آنها دعوت به كار شده است.

رئیس سابق هیئت كشتی كرج برگزاری لیگ را باعث خروج كشتی از دوره افت دانست و تصریح كرد: هر فعالیتی كه در جهت كشتی انجام شود به خروج این رشته از حالت سكون و بی تفاوتی كمك می كند. البته اگر آغاز و پایان لیگ طبق برنامه باشد و زمان آن دچار تغییر نشود فواید زیادی برای كشتی خواهد داشت. ما در حال حاضر جام جهانی ۲۰۰۹ را پیش رو داریم و باید خود را برای شركت در این مسابقات كه میزبان آن هستیم آماده كنیم؛ اما لیگ مشكلی برای برگزاری اردوی آماده سازی تیم ملی است.

ابراهیم جوادی خاطر نشان ساخت: اگر بابرنامه تر بودیم لیگ را زودتر برگزار می كردیم تا این رقابت ها تداخلی با برنامه های جام جهانی و جام تختی ایجاد نكند. كادر فنی تیم ملی نیز زودتر انتخاب می شد و همانند سایر رقبای خود، بلافاصله بعد از پایان المپیك ۲۰۰۸،‌ خود را برای المپیك ۲۰۱۲ آماده می كردیم.