سرمربی سال گذشته تیم ملی كشتی فرنگی جوانان گفت: برگزاری لیگ فرنگی از تعطیل شدنش بهتر است.

حسن رنگرز اظهار كرد: ای كاش زمان از دست نمی‌رفت و لیگ فرنگی زودتر آغاز می‌شد اما، با شرایط فعلی هم برگزار شدن ‌آن باز بهتر است.

وی ادامه داد: لیگ می‌تواند مقداری از مشكلات مالی كشتی‌گیران را برطرف كند و باعث شناخته شدن پدیده‌ها و پشتوانه‌ها شود. از سوی دیگر كادرفنی هم در این شرایط می‌تواند نظارت مستقیم بر عملكرد كشتی‌گیران داشته باشد.

رنگرز درمورد علل استقبال كمتر از لیگ فرنگی نسبت به آزاد گفت: لیگ آزاد چندین سال است كه به صورت پیوسته برگزار می‌شود اما، در كشتی فرنگی این چنین نبوده است. از سوی دیگر لیگ آزاد همواره با ضابطه برگزار شده اما، در فرنگی نه كه همین رفتار سال قبل باعث شد اسپانسر قدرتمندی مانند حفاری از تیم‌داری منصرف شود. عمل نكردن برخی كشتی‌گیران نسبت به تعهدات‌شان نیز مزید بر علت می‌شود تا لیگ كشتی فرنگی شرایط آزاد را نداشته باشد.

دارنده مدال‌های طلا و برنز جهان درمورد راهكارهای برداشتن تفاوت بین لیگ آزاد و فرنگی گفت: طرح برگزاری لیگ آزاد و فرنگی به صورت یك لیگ و استفاده از كشتی‌گیران در هر دو رشته در قالب یك تیم، طرحی است كه آلمانی‌ها آن را در بوندسلیگا امتحان كردند و در حال حاضر یك لیگ دارند كه كشتی‌های آزاد در كنار فرنگی برگزار می‌شوند. حداقل می‌توانیم این كار را امتحان كنیم و برای سال اول مسابقات دسته یك را مانند بوندسلیگا برگزار كنیم و پس از رفع نقاط ضعف، لیگ برتر را هم به همان شكل اجرا كنیم.

رنگرز در پایان درمورد تلاش خود برای حضور یك تیم از نوشهر در لیگ برتر فرنگی گفت: در حال رایزنی هستیم تا با كمك دوستان زمینه حضور یك تیم فرنگی را در لیگ فراهم كنیم كه البته اگر میسر شود، از نیروهای جوان استفاده خواهیم كرد و اولویت‌مان قهرمانی نخواهد بود.