دبیر نمایشگاه فروش آثار هنری (آرت اکسپوی رسمی تهران ) از حراج برخی از آثار شرکت کننده در این اکسپو در روزهای پایانی خبر داد .

" امیر عبدالحسینی " افزود : تاکنون حراج اثر خط - نقاشی ، " صداقت جباری " با قیمت پایه ۲۵ میلیون تومان قطعی شده است و چند اثر دیگر نیز قرار است که در این آرت اکسپو به حراج گذاشته شوند .

وی خاطرنشان کرد :‌از هم اکنون خریداران پیشنهاد های خود را برای خرید این آثار ارایه می دهند و در فهرست متقاضیان خرید اثر قرار می گیرند .

دبیر آرت اکسپوی رسمی تهران گفت : در این نمایشگاه که از اول دی ماه فعالیت خود را با حضور بیش از ۱۵۰۰ اثر از ۷۵۰ هنرمند پیشکسوت آغاز کرده است ، بیش از ۵۷ نگارخانه برتر و پنج موسسه مطرح ایران شرکت دارند که از این میان می توان به حضور نگارخانه های معتبری همچون " نیازی " ، " ماه مهر " ،" سمت " و " شیرازی " در این آرت اکسپو اشاره کرد .

به گفته عبدالحسینی پیش از آغاز رسمی این همایش هنری ، همه نگارخانه های فعال برای شرکت در این اکسپو دعوت شدند و تنها چند نگارخانه به دلایلی از جمله " رعایت نکردن قوانین و مقررات اکسپو" ، "رعایت نکردن حد نصاب هنرمندان" ، "عدم پذیرش تعدیل قیمت گذاری ها" ، "کیفیت تکنیکی و یا محتوایی مجموعه آثار" موفق به حضور در نمایشگاه نشدند.

وی گفت : در حال حاضر روند برپایی اکسپو مطلوب است و تاکنون ارگان های بسیاری برای خرید از این اکسپو اقدام کردند که می توان به شورای شهر ، سازمان فرهنگی وهنری شهرداری تهران ، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت راه و ترابری اشاره کرد .

عبدالحسینی یادآور شد : تاکنون خرید از اکسپو بیشتر به صورت شخصی بوده است و برخی از نهادها و ارگان ها برای خرید اقدام کردند ولی دست اندرکاران اکسپو به نمایندگان آنان اعلام کردند که باید برای خرید قرارداد معتبر امضا شود .

وی در مورد قیمت آثار ارایه شده در این اکسپو گفت : قیمت آثار هنری ارایه شده از ۲۰۰ هزار تومان تا ۴۵ میلیون تومان است و این رقم بیشتر مربوط به کارهای بزرگی است که در حراجی های مختلف به قیمت رسیده اند .

به گفته عبدالحسینی برخی از آثار ارایه شده ، درحراجی های دیگر تا پنج و تا شش برابر رقم پیشنهادی ، قیمت گذاری شده اند .

آرت اکسپوی رسمی تهران با نظارت و ساماندهی مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حمایت موسسه توسعه هنرهای تجسمی و بنیاد رودکی تا ۱۵ دی ماه در تالار وحدت برپاست .