بازدید بیش از انتظار مردم و مسئولین از آرت‌اكسپوی رسمی تهران، نشان دهنده كیفیت بالای آثار ارایه شده در این رویداد هنری است.

به نقل از ستاد خبری، امیرعبدالحسینی دبیر آرت اكسپوی رسمی تهران، حضور ۵۷ نگارخانه برتر و ۵ موسسه مطرح ایران در آرت اكسپوی تهران را نشان دهنده فصل جدیدی در بحث اقتصاد هنری ایران دانست و گفت: نگارخانه‌داران برتر و برگزیده ایرانی با حضور در این همایش نشان دادند كه به چه میزان توجه به امر اقتصاد هنر در ایران نیازمند برنامه‌ریزی درست و اصولی است.

به گفته امیر عبدالحسینی پیش از آغاز رسمی این همایش هنری، همه نگارخانه‌های فعال برای شركت در آرت‌اكسپو دعوت شدند و تنها چند نگارخانه محدود، به دلایلی از جمله رعایت نكردن قوانین و مقررات اكسپو، رعایت نكردن حد نصاب هنرمندان، عدم پذیرش تعدیل قیمت‌گذاری‌ها، كیفیت تكنیكی و یا محتوایی مجموعه آثار، موفق به حضور در این نمایشگاه نشدند. اما در مجموع نگارخانه‌داران مطرح، فعال، صاحب‌نام و كارشناس با حضور در آرت اكسپوی تهران و معرفی و ارائه آثار برجسته و شایسته از هنرمندان معاصر كشورمان، باعث رونق و ا رتقای كیفیت اكسپوی تهران شدند.

به گفته وی در این نمایشگاه بزرگ فروش آثار هنری، بیش از ۱۵۰۰ اثر از ۷۵۰ هنرمند پیشكسوت و جوان به نمایش در آمده است كه آثار هنرمندان پیشكسوتی چون محمد احصایی، آیدین آغداشلو، فرح اصولی، مسعود عربشاهی، احمد اسفندیاری، حسین‌علی ذابحی، فرامرز پیلارام، ژازه طباطبایی، منوچهر نیازی، محسن وزیری مقدم، پرویز كلانتری و ایران درودی از آن جمله است.

وی همچنین در ادامه از حضور دیگر هنرمندان معاصر كشورمان همچون میرحسین موسوی، حسین خسروجردی، احمد وكیلی، ناصرپلنگی، كاظم چلیپا، ایرج اسكندری یاد كرد كه آثارشان را در این گردهمایی به نمایش گذاشته‌اند.

آرت اكسپوی رسمی تهران كه از یكم دی ماه كار خود را در تالار وحدت آغاز كرده است، میزبان نگارخانه‌داران و هنرمندانی است كه آمده‌اند تا مجموعه‌ای از شاهكارهای هنری خود را به رخ بكشند.

شورای هنری اكسپوی رسمی تهران بر عهده پرویز كلانتری، یعقوب امدادیان، حسین خسروجردی، ابراهیم حقیقی و عبدالمجید حسینی راد است.

آرت اكسپوی رسمی تهران با نظارت و ساماندهی مركز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حمایت موسسه توسعه هنرهای تجسمی و بنیاد رودكی تا ۱۵ دی ماه در تالار وحدت برپاست.