وزیر نیرو گفت:‌۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشاركت در بخش برق و توسعه نیروگاه‌های برق به زودی به فروش می‌رسد.

پرویز فتاح وزیر نیرو بعد از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینكه از روز گذشته فروش ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشاركت بخش آب شروع شد، گفت: آقای بهمنی رئییس محترم بانك مركزی امروز اعلام كردند كه تمام این اوراق به فروش رفته است.

وی افزود: فروش ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشاركت برای توسعه نیروگاه‌های برق‌ كه مصوبه دولت می‌باشد آماده شده و با همان شرایط فروش اوراق مشاركت بخش آب به زودی عرضه خواهد شد.

وزیر نیرو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه با توجه به كاهش قیمت جهانی نفت و كاهش احتمالی بودجه كشور، سرنوشت وضعیت طرح‌های زیربنایی در بخش نیرو چه خواهد شد، گفت:در سال ۸۷ قرار نیست اتفاقی بیافتد. دولت اول سال كه آن موقع وضع نفت خوب بود، اعلام كرد كه ۷۰ درصد از اعتبار بخش عمرانی را می‌دهد. الان كه وضعیت به این صورت است ۲در هفته گذشته دولت مصوب كرد كه حداقل ۷۵ درصد اعتبارات داده شود. البته رئیس‌جمهور در بخش آب قول دادند تا ۸۰ درصد اعتبارات تخصیص یابد در نتیجه نسبت به اول سال نه تنها اعتبارات كاهش پیدا نمی‌كند بلكه همان اندازه یا بیشتر تخصیص داده می‌شود.

فتاح با بیان اینكه اعتبارات سال ۸۸ در حال بررسی است، گفت: نرخ نفت در نوسان است و كسی نمی‌تواند با اطمینان بگوید كه چه اتفاقی ظرف یك سال آینده می‌افتد اما دولت با توجه به تذكری رئیس جمهور امروز در هیئت دولت به معاونت برنامه‌ریزی دادند، مصمم است اعتبار بخش آب را در لایحه بودجه كم نكند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص مشكل نفت و گاز در فصل سرما گفت: وزارت نفت در این زمینه مسئولیت دارد اما تا امروز ما نیروگاه‌ها را اداره كردیم و از نظر تولید برق برای نیروگاه‌ها مشكلی وجود ندارد.