سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با وزیر آب و برق پاكستان خواستار گسترش همكاریهای اقتصادی و آب و برق دو كشور شد .

به نقل از دیلی میل ، ماشالله شاكری در دیدار با رجا پرویز اشرف ، در خصوص موضوعات مورد علاقه دو كشور ، روابط دو جانبه و گسترش همكاریهای اقتصادی ایران و پاكستان گفت و گو كرد.

دو طرف همچنین در خصوص راهكارهای گسترش همكاری در زمینه آب و برق رایزنی داشتند . وزیر آب و برق پاكستان تصریح كرد ، ایران و پاكستان تا كنون روابط خوب و دوستانه ای داشته اند . پاكستان خواستار گسترش روابط و همكاریهای خود با ایران در همه زمینه ها است .

قرار است پرویز فتاح وزیر نیروی ایران طی روزهای ۲۹ تا ۳۱ دسامبر به پاكستان سفر كند . هیاتی عالی رتبه از كارشناسان و سرمایه گذاران ایرانی فتاح را در این سفر همراهی خواهند كرد . سرمایه گذاری بخش های خصوصی دو كشور در پروژه های آب و برق مهمترین هدف از سفر فتاح به پاكستان اعلام شده است .

وزرای انرژی دو كشور همچنین در خصوص برنامه ها و طرح های سرمایه گذاری در پروژه های نیروگاهی مذاكره خواهند كرد . احداث خط انتقال برق به ظرفیت ۱۰۰۰ مگاوات برای صادرات برق ایران به پاكستان نیز در این سفر مورد گفت و گوی دو طرف قرار خواهد گرفت .

شاكری گفت ، شركتهای ایرانی تمایل زیادی برای ارتقای سیستم انتقال برق به پاكستان دارند . شركتهای ایرانی همچنین قصد دارند تجربیات و تكنولوژی خود را در اختیار شركتهای پاكستانی قرار دهند .

وزیر آب و برق پاكستان نیز گفت ، پاكستان برای تامین برق مورد نیاز خود به ایران نیاز دارد . ایران و پاكستان پیش از این قرارداد انتقال ۱۰۰۰ مگاوات برق را به امضا رسانده اند .

وزیر برق پاكستان ابراز امیدواری كرد ، در سفر فتاح به اسلام آباد ظرفیتهای جدید گسترش همكاریهای دو كشور در زمینه آب و برق مورد توجه قرار گیرد و دو كشور سطح همكاریهای خود را در بخش آب و برق افزایش دهند . پاكستان از سرمایه گذاری شركتهای ایرانی در پروژه های آب و برق استقبال می كند .