مشاهده حساس ترین دیدار رقابتهای لیگ کشتی آزاد علاقه مندان به این رشته ورزشی را به این باور رساند که نسل افتخار آفرینان کشتی-با این تمهیدات- رو به انقراض است!

پیش از آغاز دیدار دو تیم گراد و نفت تهران،علاقه مندان کشتی برای رویارویی نامداران ایرانی با هم لحظه شماری می کردند؛اما با آغاز این مسابقات تنها مهدی تقوی و ستارگان خارجی دو تیم اصالت کشتی زیبا را به معرض نمایش گذاردند.

"دلشاد منصورف"کشتی گیر سبک وزن و نامدار ازبکستان که فعلا جایی در جمع برترین های کشتی دنیا ندارد،در دیدار با فرید دژم خو از تیم نفت کلکسیونی از فنون بکر و زیبا را به اجرا در آورد تا دلمان را به یادآوری دلاوری ها کشتی گیران سبک وزنی چون مجید ترکان و غلامرضا محمدی که روزگاری سری میان سرها داشتند بکنیم و آرزومند کشت محصولی خودرو همچون کشتی گیران یاد شده باشیم.

در سایر دیدارهای داخلی هم کشتی گیرانی چون احمدی،گودرزی ، میرزایی و ابراهیمی که تا همین یکی دو سال پیش آنها را جانشین بزرگان قلمداد می کردند،با معلق زدن های حیرت انگیز روی تشک و یا تماشای حریف بی آنکه رغبتی برای حمله و هجوم در وجودشان مشاهده شود،همه را از هزینه ای که برای عضویتشان در تیمهای مطرح صرف شده،نا امید و یا شاید خشمگین کردند!

تنها کشتی گیری که در این میان همچون نسل ستاره های سالهای نه چندان دور دست حریفش را فشرد،مهدی تقوی بود که با اجرای فنون زیبا هیچ توجهی به تجربه و کشتی بلد بودن محسن بابایی نشان نداد.تقوی که نان ذات کشتی دوست و استعداد خدادادی اش را می خورد،اگر مشکلات تاکتیکی و تکنیکی اش را برطرف کند،می تواند جایگاه ثابتی در وزن سوم کشتی آزاد دنیا برای خود دست و پا کرده و به جانشین خلف علیرضا دبیر مبدل شود.