گراد تهران حساس ترین مسابقه دور رفت لیگ برتر کشتی آزاد را به سود خود پایان داد. در هفته ی چهارم لیگ برتر کشتی آزاد، گراد تهران و نفت تهران با تمامی نامداران خود برابر یکدیگر صف آرایی کردند که گراد این دیدار نفس گیر را چهار بر سه به سود خود پایان داد.

در شروع مسابقه گرادی ها صاحب دو پیروزی شدند تا نفت خطر را احساس کند. در ۵۵ کیلو، دلشاد منصوراف در یک مبارزه برتر فرید دژم خو را هفت بر یک شکست داد و علی اصغر سلیمانی نیز شش بر یک سعید احمدی را شکست داد. اما، نفتی ها در دو وزن بعدی به پیروزی رسیدند تا به مسابقه برگردند. در ۶۶ کیلو، مهدی تقوی که بسیار آماده نشان می داد با فنون مختلف نه بر صفر محسن بابایی را شکست داد و سعید ریاحی هم هفت بر یک از سد صادق گودرزی گذشت. در کم افت و خیزترین مسابقه، جمال میرزایی از گراد دو بر یک حامد تاتاری را مغلوب کرد. در دیدار حساس ۹۶ کیلو نیز سعید ابراهیمی به مصاف گئورگی گوگشلیدزه از نفت رفت که ابراهیمی تایم اول را سه بر سه برد اما، در تایم دوم بر اثر اشتباه خودش سه بر صفر شکست خورد. در تایم سرنوشت ساز، در یک افت و خیز پیشانی ابراهیمی با زانوی گوگشلیدزه برخورد کرد و دچار پارگی و خونریزی شدیدی شد تا نتواند به کشتی ادامه دهد و نفت پیروز این مسابقه شود.

در جدال سرنوشت ساز وزن ۱۲۰ کیلوگرم، این فردین معصومی بود که با برتری شش بر سه در سه تایم مقابل الکسی شیماروف پیروزی را برای گراد به ارمغان آورد تا نفت مدافع عنوان قهرمانی، دومین شکست را هم در دور رفت تجربه کند.

در دیگر مسابقه گروه A، صدرای زیرآب موفق شد شش بر یک سیمان دورود را شکست دهد تا مانند گراد همچنان بدون باخت باشد.

اما یک شگفتی بزرگ در گروه B رقم خورد و موسسه عسگری محمدیان مقابل تیم صدرنشین راه آهن خراسان اولین پیروزی خود را تجربه کرد.عباس طحان، احسان جباری، سجاد محمدی و بهروز مهدی نژاد چهار پیروزی با ارزش را برای تیم عسگری محمدیان به دست آوردند. مهدی نژاد در مبارزه ۱۲۰ کیلو موفق به ضربه کردن ناصر دلیر معین شد.

در دیگر دیدارهای این گروه، نیروی زمینی ارتش در خانه پنج بر دو به گاز مازندران باخت و صنایع و معادن همدان چهار بر سه تیم کلاردشت را مغلوب کرد.

● نتایج انفرادی هفته ی چهارم لیگ برتر به ترتیب زیر است:

▪ گروه A

گراد تهران ۴ – نفت تهران ۳

۵۵ کیلوگرم: دلشاد منصوراف ۷ – فرید دژم خو ۱

۶۰ کیلوگرم: علی اصغر سلیمانی ۶ – سعید احمدی ۱

۶۶ کیلوگرم: محسن بابایی ۰ – مهدی تقوی ۹

۷۴ کیلوگرم: صادق گودرزی ۱ – سعید ریاحی ۷

۸۴ کیلوگرم: جمال میرزایی ۲ – حامد تاتاری ۱

۹۶ کیلوگرم: سعید ابراهیمی به دلیل مصدومیت به کشتی با گئورگی گوگشلیدزه ادامه نداد.(۳-۳، ۰-۳، مصدومیت)

۱۲۰ کیلوگرم: فردین معصومی ۶ – الکسی شیماروف ۳ (۲-۰، ۰-۱، ۴-۲)

صدرای زیرآب ۶ – سیمان دورود ۱

۵۵ کیلوگرم: علی گلی گرمستانی ۴ – وحید جلالی ۱

۶۰ کیلوگرم: احمد دلیریان ۷ – مرتضی قربانی ۲

۶۶ کیلوگرم: مرتضی گوذرزی ۲ – سجاد لشنی ۰

۷۴ کیلوگرم: مرتضی رحمت زاده ۵ – حامد رضایی ۰

۸۴ کیلوگرم: سعید نیستانی ۲ – علی سازگار ۱

۹۶ کیلوگرم: کمیل قاسمی ۴ – حمید رسول زاده ۴ برنده(۱-۳،۳-۰،۰-۱)

۱۲۰ کیلوگرم: سید احمد رسولی ۱۲ – علیرضا طلوعی ۱۰ (۷-۱۰،۲-۰، ۳-۱)

▪ گروه B

موسسه عسگری محمدیان ۴ – راه آهن خراسان ۳

۵۵ کیلوگرم: بیژن کردی ۳ – مهرداد حدادی ۷

۶۰ کیلوگرم: روح الله حسینی ۱ – هادی حاجیان ۲

۶۶ کیلوگرم: سجاد محمدی۴ – رضا رجب زاده ۲

۷۴ کیلوگرم: عباس طحان ۳ – محمود زارع زاده ۲

۸۴ کیلوگرم: احسان جباری ۵(برنده) – مهدی یکه ۶ (۰-۶، ۳-۰،۲-۰)

۹۶ کیلوگرم: سعید زرینی ۱ – اباذر اسلامی ۸

۱۲۰ کیلوگرم: بهروز مهدی نژاد با ضربه فنی مقابل ناصر دلیر معین پیروز شد.

نیروی زمینی ۲ – گاز مازندران ۵

۵۵ کیلوگرم: حسن مرادقلی ۷ – حسین رنگرز ۴

۶۰ کیلوگرم: عارف علیزاده ۲ – تقی داداشی ۴

۶۶ کیلوگرم: سبحان محمدزاده ۶ – عباس رنجبر ۲

۷۴ کیلوگرم: اسدالله واگذاری ۰ – مجید محمدی ۲

۸۴ کیلوگرم: علیرضا امیری ۱ – محمد باقر عالی ۷

۹۶ کیلوگرم: یونس جعفری با ضربه فنی مغلوب مهدی حاجی زاده شد.

۱۲۰ کیلوگرم: مهران رشیدی ۳ – هادی پور علیجان ۴

صنایع و معادن همدان ۴ - KSB كلاردشت ۳

۵۵ کیلوگرم: محمد احمدلو ۵ برنده – جواد داداشی ۷ (۱-۰، ۰-۴، ۴-۳)

۶۰ کیلوگرم: مجتبی بهنام نژاد ۱ – محسن پورصادق ۴

۶۶ کیلوگرم: علیرضا نوایی ۱ – علی اصغر مرادی ۲

۷۴ کیلوگرم: میثم مصطفی جوکار ۵ – فردوس خزائی ۰

۸۴ کیلوگرم: حمید کمروند ۳ – محمد قاسمی زاده ۶

۹۶ کیلوگرم: جعفر دلیری ۲ – رسول توکلی ۱

۱۲۰ کیلوگرم: سعید رضایی ۴ – نقی توکلی ۳