عارف ربطی دبیر فدراسیون كشتی درباره عدم شركت تیم كشتی آزاد ایران در جام یاریگین می گوید: در حال حاضر كشتی گیران در تیم های باشگاهی خود درگیر لیگ هستند و تیم یكدستی در اختیار كادرفنی نیست كه بخواهیم به جام یاریگین برویم. باید در زمان هایی به تورنمنت ها برویم كه به سود كشتی ایران باشد و سه تیم همتراز داشته باشیم.

از سوی دیگر روس ها در هیچ یك از مسابقه های ما شركت نمی كنند. مثلا آنها برای جام جهانی می آیند اما چند روز نمی مانند تا در جام تختی هم كشتی بگیرند، بنابراین ما نیز باید نسبت به اقدام آنها عكس العمل نشان دهیم.

ربطی درباره این كه روس ها چیزی را از دست نمی دهند اما اگر ما به تورنمنت روسیه نرویم، از كشتی جهان عقب می مانیم، ادامه می دهد: مراودات ورزشی باید دوجانبه باشد نه اینكه آنها هیچ پاسخی ندهند، یكجانبه عمل كردن باعث زیر سوال رفتن ما می شود. اما مثلا در مسابقه های آذربایجان یا اوكراین شركت می كنیم و آنها روسی الاصل هستند.

ربطی درباره اردوی مشترك تیم ملی كشتی فرنگی ایران با دانمارك می گوید: دانمارك برای حضور در جام یادگار امام(ره) به ایران می آید و موافقت كرده ایم كه پس از آن تورنمنت اردوی مشتركی در اصفهان داشته باشیم، البته آنها نیز باید اسامی خود را اعلام كنند.