با درگذشت منوچهر لطیف، برگزاری مراسم تجلیل از این پیشكسوت كشتی و عرصه قلم از آكادمی ملی المپیك به قطعه نام آوران بهشت زهرا نقل مكان یافت.

منوچهر لطیف در بستر بیماری بود و باز هم برای برخاستنی دوباره تلاش می كرد كه یارانش برای افزایش روحیه اش تصمیم گرفتند با كمك كمیته و آكادمی ملی المپیك، از وی طی مراسمی تجلیل كنند.

قرار بود این مراسم در ساعت ۱۶ تا ۱۸ روز چهارشنبه هفته جاری با حضور جمعی از كشتی نویسان و پیشكسوتان این رشته در آكادمی ملی المپیك برگزار شود و به همین منظور عبدا... موحد دارنده شش مدال طلای متوالی جهان و المپیك، محمدابراهیم سیف پور و تعدادی از قهرمانان سابق كشتی و وزنه برداری برای حضور در این مراسم اعلام آمادگی كرده بودند.

با این وجود اجل امان نداد و لطیف كه بیش از نیم قرن از عمر خود را صرف نوشتن در مطبوعات كرده بود و یكی از قدیمی ترین كشتی نویسان ایران به شمار می رفت بامداد روز دوشنبه (امروز) دار فانی را وداع گفت تا مراسم تجلیل از وی به ابدیت پیوندد.

با این حال با تلاش بهرام افشارزاده دبیر كل كمیته ملی المپیك، جایی برای آن مرحوم در قطعه نام آوران بهشت زهرا در نظر گرفته شد.

پیكر منوچهر لطیف در ساعت ۹ صبح فردا (سه شنبه) از كوی نویسندگان به سوی بهشت زهرا مشایعت خواهد شد.

به همین منظور ۲ دستگاه اتوبوس از سوی كمیته ملی المپیك برای ایاب و ذهاب شركت كنندگان در مراسم تشییع جنازه آن مرحوم در نظر گرفته شده است.