حساس ترین دیدار از دور رفت لیگ برتر کشتی آزاد بین نفت تهران و گراد تهران برگزار می شود.

در هفته چهارم لیگ برتر کشتی آزاد، ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه جذاب ترین مسابقه دور رفت بین گراد و نفت در سالن شهدای هفتم تیر برگزار می شود. حضور سه ملی پوش المپیکی ایران و سه چهره سرشناس کشتی جهان به همراه کشتی گیران شاخص دیگر این دیدار را به مصافی حساس و نفس گیر تبدیل کرده است.

در دیگر مسابقه گروه A، صدرای زیرآب که هفته قبل نفت را شکست داد، در خانه میزبان سیمان دورود است.

اما ، در گروه B نیروی زمینی ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه در سالن شهدای هفتم تیر تهران با گاز مازندران روبرو می شود، تیم راه آهن خراسان در ساری میهمان موسسه عسگری محمدیان است و در همدان، صنایع و معادن این شهر برابر KSB کلاردشت قرار می گیرد. برنامه هفته چهارم لیگ برتر کشتی آزاد:

● گروه A

گراد تهران- نفت تهران (۱۵ و ۳۰ دقیقه، تهران)

صدرای زیرآب- سیمان دورود (ساعت ۱۷، زیرآب)

● گروه B

نیروی زمینی ارتش- گاز مازندران (۱۶ و ۳۰ دقیقه، تهران)

موسسه عسگری محمدیان- راه آهن خراسان (ساعت ۱۷، ساری)

صنایع و معادن همدان- KSB کلاردشت (ساعت ۱۷، همدان)

● اعلام آمادگی ۶ تیم در لیگ برتر فرنگی

۶ تیم برای حضور در رقابت های لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه های ایران آمادگی خود را به کمیته لیگ فدراسیون کشتی، اعلام کرده اند.

زمان قطعی برگزاری رقابت های لیگ برتر کشتی فرنگی ایران هنوز از سوی کمیته لیگ فدراسیون کشتی مشخص نشده است اما تا به امروز ۶ تیم برای حضور در این رقابتها اعلام آمادگی کرده اند.

برهمین اساس، تیم های کشتی فرنگی تعاونی مصرف کاویان، دایتی شیراز، تولیدی مجید اندیمشک، شهرداری و شورای شهر بابل، شهرداری آمل و دانشگاه آزاد اسلامی برای حضور در لیگ برتر کشتی فرنگی آمادگی خود را اعلام کرده اند.

رقابت های لیگ برتر کشتی فرنگی ایران سال گذشته با حضور ۸ تیم از ۱۳ دی ماه آغاز و ۲۹ فروردین به پایان رسید.

تیم های دانشگاه آزاد اسلامی، شهدای ۲۸ دی سنندج و شرکت ملی حفاری در رقابت های لیگ برتر کشتی فرنگی سال گذشته به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

● اهدای ۱۰ هزار دلار جایزه به قهرمان جام جهانی

به تیم قهرمان جام جهانی کشتی آزاد در سال آینده میلادی، ۱۰ هزار دلار جایزه نقدی اهدا خواهد شد.

هر تیم می تواند با هفت کشتی گیر اصلی و هفت کشتی گیر ذخیره که حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد شرکت کند.

علاوه بر این یک مربی، یک داور، یک پزشک و یک سرپرست از هر تیم در این رقابت ها حضور پیدا می کنند. در روز وزن کشی هر ۱۴ کشتی گیر می توانند بر روی باسکول بروند.

۲ کیلو ارفاق وزن برای این مسابقات در نظر گرفته شده است.

همچنین روش محاسبه امتیاز به این صورت است که به تیم برنده یک امتیاز داده می شود و در صورت برابر شدن امتیازها، امتیازات کسب شده در مجموع مسابقات محاسبه می شود و تنها داوران درجه یک بین المللی می توانند در این رقابت ها قضاوت کنند.

به تیم های اول تا سوم این رقابت ها به ترتیب ۱۰ هزار، هشت هزار و پنج هزار دلار به همراه جام و حکم قهرمانی اهدا می شود.جام جهانی کشتی آزاد با حضور هشت تیم برتر جهان ۱۷ و ۱۸ اسفند در تهران برگزار می شود.