در حالی كه لیگ برتر كشتی آزاد در آستانه سپری كردن هفته چهارم است، تا كنون تنها چهار قرارداد از كشتی گیران خارجی در فدراسیون به ثبت رسیده است.

پیش از آغاز ششمین دوره لیگ برتر كشتی آزاد، همه تیم های مدعی حضور در مسابقات، از جذب ۲ كشتی گیر خارجی خبر می دادند.

با این حال، وقتی لیگ آغاز شد، تیم راه آهن مشهد بود كه در هفته دوم، یكی از ۲ سهمیه خارجی خود را به خدمت گرفته و از وی برابر تیم گاز مازندران استفاده كرد.

آلن دودایف روس كه در سال ۲۰۰۵ قهرمانی جهان را تجربه كرده بود ۲ كشتی خوب و قابل قبول را برای تیم راه آهن به نمایش گذاشت تا توكلیان از خرید خود، رضایت كامل داشته باشد.

الكسی گئورگی گوگچلیدزه گرجستانی دومین كشتی گیری بود كه با تیم نفت تهران قرارداد بست.

قهرمان جهان در سال ۲۰۰۱ كه سابقه كسب سه پیروزی برابر علیرضا حیدری مرد شش مداله كشتی ایران و موفق ترین كشتی گیر یك دهه اخیر را دارد دومین خارجی بود كه برای همراهی تیم نفت،‌ وارد ایران شد.

بعد از او، الكسی شیماروف روس نیز با نفت قرارداد بست و برابر تیم صدرا نیز روی تشك رفت.

دلشاد منصوراف ازبك آخرین نام خارجی است كه در سازمان لیگ به ثبت رسیده و با وجود اخباری كه مسئولان تیم ها در مورد جذب كشتی گیران خارجی خود به میان می آورند غیر از این چهار نفر، قرارداد دیگری به امضا نرسیده و به گفته تورج لارودی رئیس سازمان لیگ، همه چیز در حد حرف است.

این در حالی است كه امروز (دوشنبه) هفته چهارم لیگ برتر كشتی آزاد نیز پشت سر گذاشته می شود و تیم ها در هفته آینده آخرین جدال دور رفت خود را برگزار خواهند كرد.

از بین چهار كشتی گیری كه قراردادشان ثبت شده، دلشاد منصوراف و گئورگی گوگچلیدزه برای دومین بار حضور در لیگ را تجربه می كنند.