آثار عرضه‌شده در دومین آرت اكسپوی تهران از ۲۰۰ هزار تا ۷۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

امیر عبدالحسینی - دبیر آرت اكسپوی تهران عنوان كرد: قیمت‌های آثار توسط نگارخانه‌داران و گالری‌دارها تعیین شده و با نظارت شورای هنری اكسپو تعدیل می‌شود و از آنجا كه این قیمت‌ها نیاز به بررسی مجدد دارد، در طول نمایشگاه در كنار آثار درج نخواهد شد.

او ادامه داد: هر یك از گالری‌دارن پوشه‌ی مجزایی از قیمت آثار عرضه شده خود در این اكسپو دارند كه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و آثار هنرمندانی كه به صورت مستقل شركت كرده‌اند نیز توسط موسسه توسعه هنرهای تجسمی سامان‌دهی و پیگیری می‌شود كه رقم‌هایی از حداقل ۲۰۰ هزار تومان تا حداكثر ۷۰ میلیون تومان را شامل می‌شود.

او همچنین درباره تعداد كلی آثار عرضه شده در این نمایشگاه بزرگ فروش، توضیح داد: مجموعا ۲۵۰۰ اثر در حوزه‌های نقاشی، خط نقاشی، مجسمه و حجم، خوشنویسی و عكس به دست ما رسیده است كه همه آنها در نمایشگاه نصب نشده است، بلكه از هر هنرمند یك تا دو اثر نصب شده و با فروش هر اثر، كار دیگری جایگزین آن می‌شود.

عبدالحسینی همچنین درباره انتشار كاتالوگ این اكسپو توضیح داد: كاتالوگ ارزشمندی تهیه شده است كه قرار بود روز گذشته، همزمان با مراسم افتتاحیه عرضه شود، ولی به دلیل مشكلات فنی و چاپ ، ظرف امروز و فردا آماده می‌شود.

این كتاب در ۱۶۸ صفحه و در قطع ۲۷ در ۲۷ آماده شده و در كنار مشخصات تمام مجموعه‌داران و گالری‌داران از هر مجموعه‌ای چند نمونه اثر نیز در این كتاب به چاپ رسیده است.

گفتنی است: دومین نمایشگاه بزرگ فروش آثار هنری از روز گذشته آغاز به كار كرد و تا پانزدهم دی ماه سال جاری ادامه دارد.