آرت‌اكسپوی تهران شب گذشته با حضور معاون هنری وزارت ارشاد، مدیر كل دفتر امور هنرهای تجسمی،نماینده یونیسف در تهران و جمع كثیری از هنرمندان حوزه‌های مختلف تجسمی در تالار وحدت گشایش یافت.

در این نمایشگاه،‌۱۵۰۰ اثر از ۷۵۰ هنرمند در شاخه‌های خط، خط نقاشی، مجسمه‌،حجم و همچنین عكس در سه طبقه تالار وحدت به نمایش گذاشته شده است كه این آثار از سوی ۵۷ نگارخانه‌دار و مؤسساتی چون مؤسسه فرهنگی و هنری صبا، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی وزارت ارشاد، بنیاد حسن اسماعیل‌زاده، تعاونی نگارخانه‌داران و بنیاد آفتاب ارایه شده است.

ملاك اصلی این آرت‌اكسپو حضور نگارخانه‌‌داران است اما آثار هنرمندان مستقل نیز تحت پوشش مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی در طبقه همكف تالار وحدت به نمایش درآمده است.

در مراسم افتتاحیه آرت‌اكسپوی تهران علاوه بر ایمانی معاون هنری وزارت ارشاد، شالویی مدیر كل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت ارشاد و نماینده یونیسف در تهران، هنرمندان پیشكسوتی چون احمد اسفندیاری، محمود فرشچیان، منصوره حسینی،محمود جوادی‌پور و ... نیز حضور داشتند.

نمایشگاه بزرگ فروش آثار هنرمندان «آرت اكسپو» از سوی دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همكاری بنیاد رودكی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی در تالار وحدت برگزار شده است.