در یكی، دو سال اخیر نتیجه جالبی در رده نوجوانان نگرفته ایم و وقتی این كارنامه را با گذشته مقایسه كنیم، متوجه اختلاف آن می شویم. در یك زمان تیم نوجوانان A و B ما با اختلاف بیش از ۱۰ امتیاز نسبت به روسیه و تركیه اول و دوم جهان می شدند اما در حال حاضر در آسیا سوم هستیم.

خلیل رشید محمدزاده سرمربی جدید تیم ملی كشتی فرنگی نوجوانان كشورمان با ابراز نگرانی از شرایط كنونی كشتی گیران نوجوان معتقد است: باید توجه ویژه ای به رده نوجوانان شود و اگر زیربنایی كار نكنیم، تیم بزرگسالان هم نداریم. هر چقدر بر روی نوجوانان سرمایه گذاری كنیم، راه بیهوده نرفته ایم. در برنامه ریزی من شش اردوی ۱۴ تا ۱۸ روزه و سه تورنمنت مدنظر قرار دارند كه البته مسابقات انتخابی تیم ملی را هم برگزار می كنیم و بعد از این رویدادها، تیم ملی را انتخاب می كنیم. رشید سرمربی تیم ملی نوجوانان درباره كسب مجدد عنوان قهرمانی آسیا ادامه می دهد: قزاقستان، قرقیزستان، ازبكستان، كره جنوبی و هند در رده پایه كار زیادی می كنند اما من همیشه امیدوار بوده ام و برای قهرمانی كار می كنیم. بعد از آسیایی ژاپن، با وجود اینكه ۵ طلا به دست آوردیم و قزاقستان را ۸- یك شكست دادیم، تنها به دلیل حذف یك كشتی گیرمان دوم شدیم و من در بازگشت استعفا دادم. این سومین باری است كه سرمربی نوجوانان می شوم و همیشه تلاشم برای قهرمانی است.

رشید محمدزاده درباره اینكه اگر امكانات مورد نیاز مانند سال قبل مهیا نشود، آیا تحت هر شرایطی حاضر به همكاری می شود می گوید: یك سرمربی قوی به هر طریقی كار نمی كند. اگر مشكلی ایجاد شود، اتمام حجت می كنیم و اعلام می كنم كه نتیجه نمی گیریم اما این وضع نیز مانند گذشته نیست و با تمام وجود كار می كنیم.