حمید سوریان با اعلام این که به احتمال فراوان تا پایان سال جاری در هیچ مسابقه ای شرکت نخواهد کرد، گفت: تا به لحاظ جسمانی و روحی روانی به شرایط مطلوبی نرسم در هیچ مسابقه ای شرکت نمی کنم.

به گزارش ایلنا، دارنده سه مدال طلای کشتی فرنگی جهان، در خصوص آخرین وضعیت خود اظهار کرد: در دومین مرحله از اردوی تیم ملی هرچند به صورت شبانه روزی حضور ندارم ولی در تمامی جلسات تمرینی آن شرکت کرده ام. در حال حاضر به دنبال رسیدن به شرایط مطلوب و آیده آل هستم و فکر می کنم تا پایان سال نیز آمادگی شرکت در مسابقه ای را نداشته باشم.

وی افزود: از شرایط ایده آل دور هستم و امیدوارم تا آغاز رقابت های جام یادگار امام (ره) که انتخابی مسابقات قهرمانی آسیا نیز هست به مرز آمادگی لازم برسم ولی احتمال آن را ضعیف می دانم.

قهرمان وزن ۵۵ کیلوگرم کشتی فرنگی جهان با اشاره به عملکرد محمد بنا در تیم ملی، خاظرنشان کرد: او مربی بزرگی است که کارنامه اش برای تمامی اهالی کشتی روشن است. هرچند قدردان زحمات کادر فنی قبلی نیز هستم، ولی مطمئنم که کشتی فرنگی با بنا، شرایط متفاوتی را پیدا خواهد کرد.

حمید سوریان در پایان تصریح کرد: شکست در رقابت های المپیک پکن هرچند برایم بسیار تلخ و ناگوار بود ولی برایم تجربیات بسیار ارزشمندی را به ارمغان آورد. خوب می دانم که این شکست مقدمه ای خواهد بود برای پیروزی های بعدی، تصمیم گرفته ام با درس گرفتن از آن ها در مسابقات جهانی بار دیگر توانائی های خود را به نمایش بگذارم.