کمدی جدید جیم کری در اولین روز اکران در آمریکای شمالی ۵/۶ میلیون دلار فروخت و بالاتر از "هفت پوند" فیلم جدید ویل اسمیت قرار گرفت.

ورایتی اعلام کرد "بله‌قربان‌گو" به کارگردانی پیتن رید داستان مردی با بازی کری است که تصمیم می‌گیرد طی یکسال با بله گفتن به هر چیز که سر راهش قرار می گیرد، زندگی خود را عوض کند.

زوئی دشانل، برادلی کوپر و جان مایکل هیگینز از دیگر بازیگران این فیلم هستند که در ۳۴۳۴ سینما روی پرده است. درام "هفت پوند" با بازی اسمیت و یکی دیگر از فیلم‌های تازه اکران شده این هفته در ۲۷۵۸ سینما ۲/۵ میلیون دلار فروخت.

این فیلم را گابریله موچینو کارگردانی کرده که سال ۲۰۰۶ در فیلم "در جستجوی خوشبختی" با اسمیت کار کرد. اسمیت در "هفت پوند" نقش مردی را بازی می‌کند که یک اشتباه از او باعث مرگ هفت نفر از جمله همسرش در یک سانحه رانندگی می‌شود و اکنون باید با پیامدهای این حادثه روبرو شود.

رزاریو داوسن، وودی هارلسن و میکی ایلی دیگر بازیگران "هفت پوند" هستند. فیلم انیمیشن "داستان دسپرو" استودیو یونیورسال نیز روز اول اکران در ۳۱۰۴ سینما ۵/۳ میلیون دلار فروش داشت.

این فیلم را سام فل و رابرت استیون‌هگن بر مبنای کتابی کودکانه از کیت دی‌کامیلیو ساخته‌اند و ستاره‌هایی چون متیو برودریک، داستین هافمن، اما واتسن، تریسی اولمن، کوین کلاین، ویلیام اچ. میسی و استنلی توچی به عنوان صداپیشه در آن حضور داشته‌اند.

"داستان دسپرو" درباره سه قهرمان بی‌شباهت به یکدیگر است: یک موش ناجور که ترجیح می‌دهد بجای خوردن کتاب‌ها آن را مطالعه کند، یک موش غمگین که قصد دارد تاریکی سیاه‌چال را ترک کند و یک دختر خدمتکار دست و چلفتی با گوش‌‌های گل‌کلمی که سرنوشت او با شاهزادگان قصر یکی می‌شود.

بازسازی فیلم افسانه‌ای علمی "روزی که زمین از حرکت ایستاد" با بازی کیانو ریوز در جمعه دوم اکران ۷۶ درصد تماشاگران خود را از دست داد و با ۸/۲ میلیون دلار فروش در ۳۵۶۰ سینما در رده چهارم قرار گرفت. مجموع فروش این فیلم ۳/۴۱ میلیون دلار شده است.

کمدی "چهار کریسمس" با بازی وینس وون و ریس ویترسپون نیز تنها با ۴۷ درصد کاهش در ۳۵۱۵ سینما ۲/۲ میلیون دلار به دست آورد و ضمن اینکه فیلم پنجم شد مجموع فروش خود را به ۶/۹۴ میلیون دلار رساند.