سرمربی جدید تیم ملی كشتی فرنگی نوجوانان گفت: باید به شكلی در تیم ملی عمل كنیم كه بین حضور نوجوانان در تیم جوانان وقفه ای ایجاد نشود.

خلیل رشید محمدزاده اظهار داشت: الفبای كشتی فرنگی را باید در تیم ملی نوجوانان آموزش دهیم. همچنین هدف ما باید این باشد كه اجازه ندهیم فاصله و وقفه ای بین جابجایی كشتی گیران از تیم نوجوانان به جوانان به وجود آید. این امر نیز با حمایت از كشتی گیران صورت می پذیرد. كشتی گیرانی مثل حسن رنگرز،‌ علی اشكانی و مجید رمضانی نیز بعد از طی كردن رده های سنی مختلف به عضویت تیم بزرگسالان در آمدند.

وی كه برای سومین بار سرمربیگری تیم نوجوانان را بر عهده می گیرد تصریح كرد: كار كردن در این رده سنی خیلی سخت است و نیاز به كار زیاد دارد چون در نوجوانان، علاوه بر این كه باید فنون به صورت صحیح آموزش داده شود، مسائل اخلاقی، بحث های مربوط به دوپینگ، تحصیلات و بسیاری موارد دیگر نیز مد نظر قرار گیرد. آموزش ناصحیح در هر یك از این موارد رده سنی نوجوانان،‌ تاثیر منفی زیادی در آینده آنها دارد.

محمدزاده در مورد همكاری با حسام الدین جعفری خاطر نشان ساخت: با او در استقلال جنوب هم باشگاهی بودیم. ما با هم برخی از دوره های مربیگری را سپری كرده ایم. او پیش از این سرمربیگری تیم را بر عهده داشته و از نفرات شناخت دارد. قطعا از تجربیات او استفاده می كنم.