در آستانه فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ، نمایشگاه پوسترهای عاشورایی و کارگاه نقاشی ویژه محرم روز جمعه در محل حوزه هنری استان اردبیل برپا شد.

مسوول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل هدف از برپایی این نمایشگاه و کارگاه هنری را بیان واقعه عاشورا و حوادث پیرامون حادثه عظیم کربلا با زبان هنر و خلق آثار بدیع هنری در این زمینه توسط هنرمندان متعهد اعلام کرد.

حسین آزاد گفت: در بخش نمایشگاهی این رویداد هنری ۴۰ نفر از هنرمندان استان اردبیل در رده های سنی نوجوانان ، جوانان ، بزرگسالان و پیشکسوتان آثار خود را در سه رشته هنرهای تجسمی نقاشی و طراحی ، خوشنویسی و پوستر ارایه کرده اند.

وی افزود: در همین بخش ۵۰ اثر از پوسترهای عاشورایی منتخب سراسر کشور که در سایر استان ها نیز به نمایش درآمده ، در معرض دید و ارزیابی هنرمندان جوان استان اردبیل قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در بخش کارگاه هنری این رویداد نیز هنرمندان جوان این استان با راهنمایی استادان صاحب نام و با الهام از وقایع محرم و عاشورا به خلق آثار هنری خواهد پرداخت.

آزاد اضافه کرد: آثار برتر پدید آمده در این نمایشگاه و کارگاه هنری به زودی در ایام ماه محرم در نمایشگاه هنرهای عاشورایی استان اردبیل در محل مجموعه فرهنگی و هنری فدک اردبیل نیز به نمایش در خواهد آمد.