مراسم بزرگداشت روز ملی حمل و نقل با حضور شهردار تهران ،دادستان کل کشور و معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران در تالار ایران زمین برگزار شد .

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این مراسم گفت: آلودگی هوا یکی از مهمترین معضلات کلان شهرها و تهدیدی جدی برای سلامتی مردم محسوب می شود و براساس آمار بانک جهانی در سال ۲۰۰۴ کشور ما ۸ هزار میلیارد تومان خسارت و هزینه به دلیل آلودگی هوا پرداخت کرده که بیماری هایی مانند سرطان و بیماری های قلبی نمونه ای از خسارت های ناشی از آلودگی هوا در کشور ماست.

جعفر تشکری هاشمی ضمن بیان این مطلب خاطر نشان کرد : این درحالیست که سالانه ما چندین هزار میلیارد تومان صرف واردات سوخت می کنیم تا خودروهای شخصی بتوانند به راحتی جولان دهند.

معاون شهردار تهران افزود: همچنین سالانه تصادفات رانندگی در کشور بیش از ۲۷ هزار کشته و ۳۰۰ هزار مجروح به دنبال دارند و در واقع میلیارد ها تومان خسارت را تنها به این دلیل که خوب از تجربیات سایر کشورها استفاده نمی کنیم، متحمل می شویم.

تشکری هاشمی ادامه داد : با وجود آن که بر اساس قانون توسعه حمل و نقل عمومی مصوب سال ۸۶ مسئولیت حمل ونقل بار و مسافر به شهرداری ها محول شده است اما هنوز اختیارات لازم در اجرای این قانون را پیدا نکرده ایم.

وی تصریح کرد: در حالیکه امروزه در تمام دنیا مدیریت واحد شهری و دولت شهرها شکل گرفته است، ما در کشورمان به سمت تمرکز گرایی و دولت گرایی پیش می رویم که این امر می تواند خطرات زیادی را به دنبال داشته باشد.

تشکری هاشمی با بیان اینکه مشکلات و معضلات حوزه ترافیک به موضوعاتی تکراری و داستانی بی پایان تبدیل شده است گفت: معضل ترافیک تنها در کشور ما وجود ندارد و کشورهای پیشرفته دنیا نیز تا پیش از دهه ۶۰ و ۷۰ میلیادی با این مشکل مواجه بودند و توسعه راه ها و فعالیت های عمرانی را راه حل معضل ترافیک می دانستند اما تجربه به آنها ثابت کرد که با این روش معضل بغرنج تر و بزرگتر می شود بنابراین با برنامه ریزی و حمایت و هماهنگی های همه جانبه توانستند راه حل های اساسی برای حل این معضل پیدا کنند.

وی تاکید کرد: اکنون اگر ما نخواهیم از تجربیات آن ها استفاده کنیم و همه راه ها را خود از ابتدا تجربه کنیم این امر به هیچ وجه معقولانه و قابل پذیرش نیست.

معاون شهردار ادامه داد: از دهه ۶۰ و ۷۰ به بعد مدیریت تقاضای سفر و گسترش همه جانبه حمل ونقل عمومی به طور جد مورد توجه و در دستور کار قرار گرفت تا به مرور در این کشورها معضل ترافیک کمرنگ شد اما متاسفانه ما هنوز با مدیریت تقاضای سفر بیگانه ایم و آن را به عنوان موضوعی لوکس می بینیم در حالیکه با مدیریت تقاضای سفر می توان از تعداد و زمان سفرها کاست.

وی تصریح کرد: همچنین استفاده از سیستم های هوشمند و سیستم های الکترونیک از موضوعاتی است که اخیرا در تهران و آن هم در حد نمونه هایی اجرا شده است اما تهران هنوز شهر الکترونیک و هوشمند محسوب نمی شود و این وظیفه همه مسئولین است که با همکاری و هماهنگی لازم مدیریت شهر و ترافیک را به سمت مدیریت الکترونیک و هوشمند پیش ببرند.

تشکری هاشمی با بیان اینکه با وجود اینکه دیگر کسی نیست که از اهمیت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و نقش آن در حل معضل ترافیک بی خبر باشد اظهار کرد: تازمانی که حمایت ها به سمت حمل ونقل شخصی بوده و خودروهای شخصی بر وسایل نقلیه عمومی در اولویت و ارجحیت باشند نمی توان امیدی به حل معضل ترافیک داشته باشیم و در واقع می توان گفت معضل ترافیک مانند یک بیمار چاقی است که ما برای راحتی مقطعی آن تنها می گوییم کمربندش را شل کنید و با این کار خود در حقیقت به فربه شدن هر چه بیشتر بیمار و بزرگ شدن مشکلات دامن زده ایم.

معاون حمل ونقل عمومی شهرداری تهران در ادامه با اشاره به قانون توسعه حمل و نقل عمومی و رسیدن به سهم ۷۵ درصدی حمل ونقل عمومی در شهرها گفت:در شهر تهران براساس مصوبه مجلس سهم مترو از حمل ونقل باید به ۳۰ درصد، اتوبوسرانی به ۲۵ درصد و تاکسیرانی به ۲۰ درصد برسد حال آن که در حال حاضر سهم مترو تنها ۶ درصد و اتوبوسرانی حدود ۱۷ درصد است و در واقع اگر می خواهیم به آنچه قانون مصوب کرده برسیم باید توجه ویژه و همه جانبه ای به گسترش مترو و شبکه اتوبوسرانی شود و انتظار می رود همه ارگان ها و نهاد ها برای تحقق این مهم همکاری های لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: طی سال های اخیر شهرداری تهران توجه ویژه ای به توسعه خطوط مترو داشته است چنانچه امسال رکورد ساخت مترو شکسته شد و برای اولین بار در کشور طی یکسال ۱۵ کیلومتر مترو به بهره برداری می رسد.

تشکری هاشمی با تاکید براینکه ساخت این میزان مترو نسبت به سالهای گذشته رشدی چندین برابری داشته و در نوع خود بی نظیر بوده است گفت: توان احداث و گسترش سریع خطوط مترو وجود دارد که امیدواریم با تحقق بودجه مورد نیاز هرچه سریعتر خطوط مترو توسعه یابد.

معاون شهردار تهران همچنین دومین حرکت روبه جلو در حوزه ترافیک شهر تهران را احداث خطوط BRT دانست و خاطر نشان کرد: در حال حاضر در ۲ خط اتوبوسرانی تندور که هنوز مراحل تکمیل خود را سپری می کنند روزانه ۷۰۰ هزار نفر جابه جا می شوند که این رقم بی سابقه بوده و یک موفقت ارزنده محسوب می شود.

معاون شهردار تهران در ادامه گفت : دولت امسال حتی یک ریال بابت یارانه بلیت مترو و اتوبوس پرداخت نکرده است و به همین دلیل اتوبوسرانی و مترو تهران برای خدمات رسانی به شهروندان به شدت تحت فشار قرار داشته و با مشکلات زیادی مواجه اند.

وی تصریح کرد: اتوبوسرانی و مترو تهران همچنین برای تامین نیازهای روزمره خود نیز با مشکلاتی مواجه اند چنانچه گاه برای تاکمین لاستیک و باطری اتوبوس ها با مشکل مواجه می شویم.

تشکری هاشمی با اشاره به اینکه اتوبوسرانی سالانه برای جابه جایی شهروندان ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه می کند گفت: این منصفانه نیست که برای کوچکترین و جزئی ترین مسائل با مشکلات زیادی مواجه باشیم و نتوانیم به دلیل برخی ناهماهنگی ها و عدم همکاری ها به نحو شایسته ای به شهروندان خدمات رسانی کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: در حالیکه مجلس شورای اسلامی ۴ هزار میلیارد تومان برای توسعه حمل ونقل شهری و جاده ای اختصاص دادند امروز حتی از اختصاص همان مبلغ ۱۰ تا ۲۰ میلیارد تومانی که هرساله به عنوان کمک به حمل ونقل از سوی دولت اختصاص می یافته محروم مانده ایم که امیدورایم در چند ماه باقی مانده به پایان سال در این رابطه تدبیر جدی ای اندیشیده شود.

وی همچنین در مورد تولید خودرو و ورود بی برنامه آنها به شهرها گفت: نمی توان جلوی تولید خودرو در کشور را گرفت اما تنها ۲۰ درصد از خودروهایی که روزانه تعداد زیادی از آنها وارد ناوگان می شوند دارای استاندارد یورو ۱ و بالاتر از آن هستند حال آنکه در جهان استاندارد خودروها یورو ۳ و ۴ است و ما در واقع فاصله زیادی از خودروهای استاندارد در جهان داریم.

تشکری هاشمی خاطر نشان کرد: خودروهای که دارای استاندارد یورو ۱ و بالاتر هستند تنها ۷/۳ درصد در آلودگی هوای تهران سهم دارند و در واقع ۸۸ درصد آلودگی ناشی از منابع متحرک مربوط به خودورهایی است که استاندارد لازم را ندارند.

وی همچنین در مورد موتورسیکلت ها و سهم آنها در آلودگی هوا گفت: از ۳ میلیون موتورسیکلت شهر تهران تنها ۳ درصد از استاندارد یورو ۱ که آن هم دیگر در دنیا مورد قبول نیست برخورداند.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه گوگرد گازوئیل در حالت استاندارد باید بین ۱۵ تا ۲۰ پی پی ام باشد گفت: متاسفانه در کشور ما از گازوئیل "۷ هزار پی پی ام" استفاده می شود که امر می تواند یک فاجعه انسانی و زیست محیطی را به دنبال داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه نمی توان تولید خودرو را متوقف ساخت در عین حال تصریح کرد: در کنار تولید خودرو باید راهکارهایی نیز برای نحوه استفاده از خودرو و تردد آنها اندیشیده شود.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران همچنین از نمایندگان مجلس خواست که توجه ویژه ای به تهیه و تنظیم آیین نامه اجرایی قانون توسعه حمل ونقل عمومی داشته باشند و اظهار کرد: متاسفانه به رغم تصویب قانون حمل ونقل عمومی در آبان ماه سال ۸۶ هنوز آیین نامه اجرایی این قانون نوشته نشده است در حالیکه مقرر بود این آیین نامه ظرف مدت ۲ ماه تنظیم و تهیه شود.

تشکری هاشمی ادامه داد: علی رغم اینکه براساس ماده ۹ قانون توسعه حمل و نقل مسئولیت حمل ونقل بار و مسافر به شهرداری ها محول شده است اما هنوز اختیارات لازم در اجرای این قانون را پیدا نکرده ایم.

وی همچنین از نمایندگان مجلس خواست که هرچه سریع تر وضعیت و تکلیف قانون اخذ جرایم را مشخص کنند و گفت: ۷ سال پیش قانون اخذ جرایم مطرح شد که متاسفانه بعد از گذشت این زمان طولانی هنوز وضعیت قانون اخذ جراییم مشخص نیست حال آنکه اگر این قانون در آن زمان به تصویب می رسید چه بسا اکنون قانون جدیدی جایگزینش می شد.

● دادستان کل کشور:

فرصت سوزی ها در بخش خدمت رسانی به مردم نابخشودنی است

دادستان کل کشورنیز با حضور در مراسم روزملی حمل نقل گفت : فرصت سوزی ها وسهل انگاردر بخش خدمت رسانی به مردم نابخشودنی است و باید از فرصت هایی که نظام مقدس جمهوری اسلامی برای خدمت به مردم به ما داده است استفاده نماییم .

حجت‌الاسلام و المسلمین دری نجف آبادی بااشاره به نامه نگاری ها وحمایت های دادستانی کشور از مترو تهران گفت :برای حمایت از توسعه مترو و استفاده شهرداری ها از صندوق ذخایر ارزی نامه نگاری هایی کردیم که این حمایت ها محقق شود .

وی با بیان این که توسعه حمل ونقل عمومی از اولویت های مدیریت شهری است خاطر نشان کرد: خودرو سازان به جای افزایش تولید خودرو برای مصرف داخلی باید تولید اتوبوس را در دستور کار قراردهند .

دادستان کل کشور با تاکید به این که در حوزه خدمت رسانی نباید فرصت ها راازدست داد گفت : آزاد راه تهران شمال ده سال است که وضعیتش مشخص نشده است و ما شرمنده مردم در این رابطه هستیم .

وی مدیران را از سمبل کاری در خدمات برحذر داشت و گفت : فعالیت های ماندگار در حوزه خدمات رسانی انجام دهید

به گفته دری نجف آبادی نیازبه مدیریت واحد شهری بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.

دادستان کل کشور درادامه گفت :مدیران ما با الهام از مکتب نورانی حضرت علی (ع) و با ظرفیتی که جمهوری اسلامی در اختیارشان قرار دارده است باید برای برداشتن گام های بلند در بخش مدیریتی تلاش کنند .

وی بااشاره به نزدیکی روز بزرگداشت شیخ بهایی در مشهد مقدس، گفت : همانگونه که این شیخ بزرگ فعالیت های درخشانی چون ساخت مسجد شیخ لطف الله و میدان امام (ره)و... انجام داد و در تاریخ ماند ،مدیران شهری نیز با انجام فعالیت های کلان از این شیخ بزرگ پیروی کنند .